Najciekawsze miejsca dla kitesurferów w Polsce i za granicą

0
672
kitesurfing na Tarifie
Tarifa to jeden z światowych ośrodków subkultury surfingowej i kitesurfingowej, co z kolei wpływa na specyfikę miasta | fot.: stock.adobe.com

Zarówno w Polsce, jak i za granicą nie brakuje miejsc sprzyjającym kitesurferom. Odpowiednie warunki naturalne są przepustką do pełnych emocji wydarzeń. Z tego artykułu dowiesz się, jakie miejsca warto odwiedzić w Polsce i zagranicą, jeśli jesteś kitesurferem.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce dla kitesurferów

Jednym z najbardziej sprzyjających miejsc do Kitesurfingu w Polsce jest Zatoka Pucka. Jest ona szczególnie przyjazna do stawiania pierwszych kroków w tym sporcie. Ten obszar Polski cechuje się korzystnymi warunkami naturalnymi – płaską i płytką wodą, które to są bardzo pomocne w początkowych etapach nauki kitesurfingu. W okolicy dostępne są również szkoły kitesurfingu, więc na pewno nie poczujesz się tam zagubiony. 

Innym wartym odwiedzenia miejscem w Polsce sprzyjającym wodnym sportom ekstremalnym jest Półwysep Helski. Na krańcu Polski można zasmakować prawdziwych wodnych atrakcji. 

W obu miejscach organizowane są bardziej zaawansowanych osób zawody kitesurfingowe.

Podsumowując, wybierając się w Polsce na naukę lub praktykowanie kitesurfingu, warto udać się do tych miejsc:

 • Jastarnia,
 • Jurata,
 • Hel, 
 • Gdynia,
 • Władysławowo,
 • Chałupy.

Ciekawe miejsca za granicą dla kitesurferów

Sezon letni w Polsce szybko się kończy, dlatego warto znać inne kraje, w których śmiało można uprawiać kitesurfing. Do jednych z najpopularniejszych miejsc na świecie należą:

 • Francja

Sezon trwa tu nieco dłużej niż w Polsce, ponieważ od kwietnia aż do października. Największą popularnością cieszy się Leucate, które leży na południu Francji, blisko granicy z Hiszpanią. Są tu bardzo korzystne warunki do nauki kitesurfingu oraz sprzyjający ciepły klimat. 

 • Hiszpania

Słońce, radość i wakacyjny luz to cechy kojarzące się nieodmiennie z Hiszpanią. Z pewnością miejsc do pływania nie trzeba tam szukać z lupą, ale warto przede wszystkim wspomnieć o jednej z Wysp Kanaryjskich – Lanzarote oraz hiszpańskiej stolicy surfingu i kitesurfingu jaką jest Tarifa -miejsce o niepowtarzalnej atmosferze.

 • Egipt

Sezon na kitesurfing trwa tutaj cały rok. Można miło spędzić czas nie tylko na wodnych atrakcjach, ale również nasycić wzrok egzotyczną przyrodą. Znajduje się tu płaska, ciepła woda. Jest to doskonałe miejsce do kitesurfingowania dla osób z różnym stopniem zaawansowania. Do jednych z najlepiej ocenianych miejsc przez Kitesurferów należą: Hamata, Soma Bay oraz Hurghada. Są to miejsca z małą liczbą turystów, dlatego można na nich spokojnie uprawiać swoją pasję.

 • Zanzibar

Afrykańska wyspa, która oprócz olbrzymich, piaszczystych plaż, sprzyja osobom praktykującym sporty wodne. Jest to doskonałe miejsce do szlifowania swoich umiejętności. Bogata oferta sprzętu kitesurfingowego oraz możliwość uczestniczenia w licznych kursach z kitesurfingu, zachęcają do odwiedzenia tego miejsca. 

 • Wenezuela

Wenezuela jest kawałkiem nieba dla osób chcących kitesurfować w nieco dalszej części globu. Sezon trwa tu od listopada do maja. Wenezuela obfituje w liczne wysepki z białymi plażami. W tym niesamowitym karaibskim miejscu można uczyć się kitesurfowania wzdłuż rafy koralowej i w towarzystwie uroczych zwierząt, żółwi. Warto wybrać się na wyspę Margarita i Coche.

Ciekawe miejsca dla kitesurferów – podsumowanie

Jak widać, jest wiele miejsc na świecie umożliwiającym praktykowanie kitesurfingu. Większość miejsc sprzyja początkującym w tym sporcie wodnym. Decydując się na kitesurfing w Polsce, warto wybrać się nad Zatokę Pucką lub Półwysep Helski, natomiast miejscami zagranicznymi doskonałymi dla Kitesurferów są: Francja, Egipt, Zanzibar oraz Wenezuela.

KKL