Parking kryty przy lotnisku kontra oferta obiektów pod chmurką

0
3022
budynek biurowy nocą
Która opcja jest lepsza? Czy droższy parking kryty zapewni Ci zadowolenie z wakacji i spokojny relaks bez stresu? Może wolisz bardziej budżetowe rozwiązania, byle mieć pewność, że auto nie stoi do połowy w błocie? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Szukając odpowiedniego miejsca parkingowego, możemy mieć duży dylemat odnośnie wyboru obiektu. Zazwyczaj zwracamy w pierwszej kolejności na zabezpieczenia i gdy upewnimy się, że wszystkie dostępne oferty są w stanie zagwarantować nam ochronę, ogrodzenie, bramę i monitoring, przechodzi do dodatkowych udogodnień. Jeśli to nie wytypuje zwycięzcy, ostatnią kwestią jest wybór między parkingiem krytym i pod chmurą.

Która opcja jest lepsza? Czy droższy parking kryty zapewni Ci zadowolenie z wakacji i spokojny relaks bez stresu? Może wolisz bardziej budżetowe rozwiązania, byle mieć pewność, że auto nie stoi do połowy w błocie? Przyjrzyjmy się ofercie Parkos i rozważmy wszystkie najpopularniejsze dostępne propozycje.

Kryte, czyli bezpieczniejsze? Lotnisko Schönefeld parking

Parkingi przy lotnisku kryte kojarzą się z maksymalnym poziomem bezpieczeństwa. Czy zadaszenie naprawdę ma jakikolwiek wpływ na to, że samochód jest mniej narażony na ewentualne komplikacje? Biorąc pod uwagę, że wszystkie parkingi dostępne w Parkos są monitorowane lub oferują całodobową ochronę, zadaszenie prawdopodobnie nie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Na pewno jednak parking kryty (np. parking Berlin Schonefeld) to lepsze rozwiązanie, gdy wybierasz się na dłuższy okres czasu za granicę (np. powyżej 2 tygodni, miesiąca lub nawet dłużej) i nie masz gdzie zostawić auta. Dlaczego? Ponieważ nie musisz przejmować się warunkami atmosferycznymi, które w okresach jesienno-zimowych potrafią być naprawdę nieprzewidywalne. Nie trzeba chyba żadnemu kierowcy mówić, jak szkodliwe dla lakieru są opady atmosferyczne, kurz, zmiany temperatur i promieniowanie słoneczne. Dzięki krytym obiektom możesz wyeliminować wszystkie wymienione aspekty.

Pod gołym niebem, czyli tańsze?

Na jak długo zostawiasz samochód na parkingu? Tydzień lub dwa? W takim razie sprawdź pogodę i jeśli jest ona obiecująca, w zupełności wystarczy, że przykryjesz auto plandeką lub zlecisz to pracownikom parkingu. Lakier Twojego pojazdu i podwozie na pewno nie ucierpią – zwłaszcza gdy mówimy o okresie wakacyjnym, kiedy to przez większość miesięcy świeci słońce, a dni są suche. Wybór miejsca parkingowego przy lotnisku bez zadaszenia jest na pewno tańszą alternatywą, co w dłuższym wymiarze czasu może zapewnić naprawdę interesującą ilość oszczędności. Warto zatem rozważyć taką propozycję.

Lotnisko Berlin Schonefeld jest jednak naprawdę popularne, dlatego w okolicy znajdziemy mnóstwo interesujących ofert. W wielu z nich możemy wybrać, czy auto ma stać pod zadaszeniem, czy jednak wolimy zaryzykować. Warto jednak spieszyć się z wyborem, gdyż kilka dni przed planowanym przyjazdem może okazać się, że na dany termin wszystkie zadaszone miejsca parkingowe są zwyczajnie zajęte. Jak dokonać ewentualnej zmiany? Kontaktując się z obsługą dostawcy. Bezpośredni numer kontaktowy znajdziesz w mailu potwierdzającym transakcję.


Materiał partnera zewnętrznego