Wybierz się z rodziną na bożonarodzeniowy urlop do Szwecji!

0
959
Rodzina bawiąca się na śniegu
Głównym punktem wycieczki jest oczywiście zwiedzanie i spotkanie ze świątecznymi tradycjami, ale i sama podróż może być niezapomnianą przygodą dla całej rodziny | fot.: stock.adobe.com

Szukasz pomysłu na niezapomnianą podróż dla całej rodziny, która wprawi wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój? Przedstawiamy wycieczkę, która jest świetnym pomysłem na wypoczynek w gronie najbliższych i sposobem na poznanie tradycji związanych ze świętowaniem w Szwecji!

Odkryj magię świąt w Szwecji

Nazwa wycieczki brzmi: „Boże Narodzenie po szwedzku”, a jej program obfituje w atrakcje, które sprawią, że nawet ktoś tak odporny na świąteczny klimat jak kreskówkowy Grinch, nie będzie mógł doczekać się pierwszej gwiazdki! A to wszystko za sprawą tego, że te święta w Szwecji przygotowuje się i obchodzi z wielkim przywiązaniem do tradycji, dbając o każdy detal, od ozdób w domu i na ulicach miast aż po zwyczaje, wśród których są tematyczne jarmarki, przygotowywanie specjalnych przysmaków czy wszechobecne, znane z legend, skrzaty. Nie tylko destynacja, ale również termin tej wycieczki jest nieprzypadkowy – odbywa się ona w przededniu pierwszej niedzieli adwentu, co sprawia, że jest wyjątkową okazją, by przekonać się, jak Szwedzi przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów z Północy celebracja świąt zaczyna się już wtedy, gdy zapala się pierwszą świeczkę w ozdobnym stroiku w domach, a miasta rozbłyskują iluminacjami. Program wycieczki skonstruowano tak, by był atrakcyjny zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, którzy pragną poznać specyfikę przygotowań do Bożego Narodzenia w Szwecji – z pewnością nikt nie będzie się nudził!

Program bożonarodzeniowej wycieczki

Po dopłynięciu do portu, uczestnicy wycieczki ruszą, by odkryć Karlskronę. Tu będzie można podejrzeć przygotowania do Bożego Narodzenia w Szwecji, m.in. dzięki wizycie w Kościele Admiralicji i niespiesznym spacerom po ulicach miasta i największym rynku w północnej Europie. Po świątecznych zakupach wśród których nie może zabraknąć pachnących pierniczków i gwiazdkowych drobiazgów, wycieczka ruszy w stronę Kalmaru przez malownicze prowincje Blekinge i Småland. Na miejscu będzie można zwiedzać Muzeum Regionalne w Kalmarze, a w jego wnętrzach – wystawę o autorce najsłynniejszych szwedzkich kartek świątecznych Jenny Nyström oraz o szwedzkich skrzatach tomte. Później zacznie się zwiedzanie przyozdobionego świątecznymi ozdobami centrum miasta z barokową katedrą na wyspie Kvarnholmen. Najważniejszą dla wielu osób atrakcją wycieczki będzie wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym (Julmässa) na zamku w Kalmarze. Tutaj około 120 wystawców zaprezentuje tradycyjne szwedzkie rzemiosło, upominki, delikatesy i potrawy świąteczne, a niejeden uczestnik wycieczki zrobi zakupy z myślą prezentach gwiazdkowych dla bliskich. W Kalmarze będzie można także zwiedzić zamek i skosztować lokalnych specjałów w kawiarni.

Z atrakcjami na pokładzie

Głównym punktem wycieczki jest oczywiście zwiedzanie i spotkanie ze świątecznymi tradycjami, ale i sama podróż może być niezapomnianą przygodą dla całej rodziny! Bogate menu kilku pokładowych restauracji i barów sprawi, że smakosze spróbują wielu wspaniałych przysmaków. Na spragnionych rozrywki na pokładzie czekają automaty do gier, symulatory oraz stoły do cymbergaja. Młodszym dzieciom spodoba się kolorowy plac zabaw. Miłośników zakupów zainteresuje oferta sklepu pokładowego, oferującego duży wybór markowych kosmetyków, tradycyjnych szwedzkich przysmaków oraz alkoholi w atrakcyjnych cenach. A na tych, którzy zechcą odpocząć, zażywając masaży, zabiegów pielęgnacyjnych czy odprężającego działania saun i kąpieli w jacuzzi, czeka Pure Nordic SPA. Te wszystkie (i wiele więcej) możliwości zapewnia luksusowy prom, ale jedną z najważniejszych atrakcji będzie niewątpliwie widok i szum wzburzonych fal, towarzyszących podróży. Na otwarty pokład warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, a przede wszystkim nacieszyć oczy wspaniałym krajobrazem!

Wycieczka dobrze zorganizowana

Niezaprzeczalnym plusem tematycznych wycieczek ze Stena Line jest ich doskonała organizacja. Można naprawdę odpocząć i nie zajmować się niczym poza odkrywaniem uroków świąt w Szwecji. W koszt wliczono rejs promem do Szwecji i z powrotem, rozrywkę na statku, miejsce w komfortowej kabinie dwuosobowej Comfort Class z łazienką i TV, całodniową wycieczkę autokarową z przewodnikiem, wejście do zamku w Kalmarze oraz do Muzeum Regionalnego w Kalmarze. Nie trzeba również martwić się formalnościami związanymi z bezpieczeństwem, bo cena obejmuje także ubezpieczenie NW i KL, opłatę portową oraz opłatę ekologiczną. Szczegółowe warunki wycieczki „Boże Narodzenie po szwedzku” zamieszczono na stronie internetowej Stena Line: https://www.stenaline.pl/do– szwecji/rejsy– turystyczne/boze– narodzenie– po– szwedzku. Tu zarezerwujesz też bilety, ale uwaga – liczba miejsc jest ograniczona, chętnych nie brakuje, a termin niezwykłego rejsu wprost, dzięki któremu można zobaczyć, czym są święta w Szwecji, jest tylko jeden… Warto się pospieszyć, następna taka okazja zdarzy się najprędzej za rok. Wszyscy na pokład – odbijamy od brzegu wprost ku Szwecji – Boże Narodzenie nie będzie czekać!


Artykuł sponsorowany