Jak przechowywać owoce i warzywa w domu?

0
1517
skrzynki drewniane
Warto stworzyć dodatkowe miejsce w swoim mieszkaniu na przechowywanie warzyw i owoców, które powinny stanowić podstawę naszej diety i codziennego wyżywienia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Owoce i warzywa stanowią podstawę zdrowej i pełnowartościowej diety. Często, robiąc zakupy, nie zastanawiamy się na tym, w jaki sposób przechowywać owoce i warzywa, aby zachowały dłużej świeżość i nadawały się do spożycia w późniejszym okresie. Jedne owoce należy trzymać w lodówce, inne w dobrze nasłonecznionym miejscu natomiast jeszcze inne warzywa w suchych i ciemnych pomieszczeniach. W takim razie jak przechowywać produkty, aby nie straciły swoich wartości odżywczych i nadawały się do jedzenia?

Wrzucasz wszystko do lodówki? To błąd!

Wracają z zakupów, często wrzucamy wszystkie produkty spożywcze do lodówki. Popełniamy wielki błąd, robiąc tak z wieloma owocami i warzywami, które potrzebują zupełnie innych warunków, aby dojrzeć i nie stracić swoich właściwości. Warzywa i owoce możemy podzielić ze względu na sposób przechowywania. Wiele owoców z egotycznych części świata potrzebuje o wiele cieplejszych warunków niż panujące w lodowce. Do takich owoców możemy zaliczyć pomarańcze, banany, papaje czy mango i brzoskwinie. Natomiast tzw. owoce i warzywa miękkie należy już trzymać w lodówce, zaliczamy do nich m.in.: truskawki, maliny oraz sałaty i rzodkiewki.

Owoce i warzywa w drewnianych skrzynkach!

Doskonałym rozwiązaniem na przechowywanie produktów poza lodówką są skrzynki drewniane na warzywa i owoce. Szeroka oferta skrzynek drewnianych znajduje się w sklepie: pinus-shop.com.pl/18-na-owocewarzywa. Wyróżniają się one klasycznym i zarazem niebanalnym designem, który dodatkowo nada charakteru naszej kuchni lub spiżarni. W drewnianych skrzynkach można przechowywać owoce i warzywa, które potrzebują suchego, mniej wilgotnego i nasłonecznionego miejsca. W ten sposób powinny być przechowywane pomidory, czosnek, dynia, cebula oraz owoce jak melon, ananas, gruszki, brzoskwinie i jabłka. W przypadku warzyw korzeniowych idealnym rozwiązaniem jest drewniana skrzynka na ziemniaki, która świetnie sprawdzi się zarówno w spiżarni, jak i w piwnicy, której można przechować zarówno ziemniaki, jak i inne warzywa jak bataty i dynia. Jest to doskonała alternatywa dla trzymania ziemniaków i innych warzyw w siatkach lub workach.

Warto stworzyć dodatkowe miejsce w swoim mieszkaniu na przechowywanie warzyw i owoców, które powinny stanowić podstawę naszej diety i codziennego wyżywienia. Świeże warzywa i owoce są bogate w składniki odżywcze, dzięki którym możemy zachować pełnie energii w ciągu dnia!


Materiał partnera zewnętrznego