Smoothie bowl – nowy pomysł na pyszne śniadanie

0
633
Smoothie bowl
Smoothie bowl to nic innego, jak smoothie w misce, czyli aksamitny krem ze zblendowanych owoców, i mleka lub jogurtu z kolorowymi i zdrowymi dodatkami | fot.: stock.adobe.com

Śniadania na słodko mają wiele plusów, największym z nich jest moc energii pozwalająca na dobre rozpoczęcie dnia. Osoby, którym brakuje pomysłów na zdrowe śniadania na słodko, powinny przetestować przepisy na smoothie bowl efektowne i pyszne,  a zarazem szybkie w przygotowaniu śniadanie.

Czym jest smoothie bowl?

Czym dokładnie jest smoothie bowl i skąd wzięła się dwuczłonowa nazwa? Nikomu nie trzeba tłumaczyć czym jest smoothie, ideę blendowania owoców lub warzyw z dodatkami znają wszyscy, zwłaszcza miłośnicy zdrowego odżywiania. Drugi człon nazwy „bowl” pochodzi z języka angielskiego i oznacza miskę. Smoothie bowl to nic innego, jak smoothie w misce, czyli aksamitny krem ze zblendowanych owoców, i mleka lub jogurtu z kolorowymi i zdrowymi dodatkami. Smoothie bowl to doskonały pomysł dla osób aktywnych fizycznie i nie tylko. W zależności od tego, jakie dodatki dodamy do smoothie bowl będzie ono oddziaływać na różne funkcje życiowe. Niezależnie od tego, z czego zrobimy bazę do smoothie bowl oraz jakich dodatków użyjemy, jedno jest pewne, śniadanie to pozytywnie nastroi na nowy dzień, oraz zapewni moc energii niezbędną do wypełniania czekających nas zadań.

Baza smoothie bowl, odkryj kilka inspirujących pomysłów

Pierszym etapem robienia smoothie bowl jest przygotowanie bazy, czyli zblendowanych owoców i warzyw z dodatkiem mleka lub jogurtu, który pomaga uzyskać odpowiednią konsystencję. Skąd czerpać pomysły na bazę do smoothie bowl? Istnieje wiele książek kucharskich, w których osobny rozdział należy do smoothies. Inspirujące pomysły można znaleźć wszędzie, my podrzucamy kilka najprostszych i najsmaczniejszych:

  • banan, mleko, łyżka masła orzechowego
  • jogurt naturalny i owoce leśne
  • stała część mleka kokosowego z ananasem
  • mleko sojowe z jabłkiem i gruszką

Jak przygotować bazę do smoothie? Owoce należy obrać i pokroić, a następnie umieścić w kielichu blendera, dolać część płynną i blendowac do momentu uzyskania pożądanej konsystencji.

Smoothie bowl – najlepsze dodatki

Jakie dodatki warto dorzucić do naszego smoothie bowl, by śniadanie było nie tylko zdrowe, ale też smaczne? Jednymi z najchętniej wybieranych dodatków przez osoby będące na diecie redukcyjnej są świeże owoce i płatki lub otręby owsiane. Dodatki te są nisko kaloryczne a przy tym zdrowe nie tylko dla figury, ale też dla cery. Jedząc kilka razy w tygodniu smoothie bowl ze świeżymi owocami możemy znacznie poprawić stan swojej skóry, która stanie się promienna, świeża i bez przebarwień. Osoby, którym zależy na przybraniu na wadze, wybierają zazwyczaj dodatki w postaci orzechów. Dodanie do smoothie bowl nerkowców, orzechów laskowych lub włoskich, znacznie podbije kaloryczność śniadania, dzięki czemu będzie ono sprzyjać budowaniu masy. Kalorycznym, a zarazem zdrowym dodatkiem do smoothie bowl mogą być też suszone owoce. Dorzucenie do smoothie bowl garści rodzynek, suszonych śliwek lub moreli zrobi z naszego śniadania pyszną i zdrową bombę kaloryczną, która nie tylko pomoze przybrać na wadze, ale da nam też siłę i energię niezbędną do ćwiczeń siłowych.

MOŻ