Te 3 korzyści mogą sprawić, że pokochasz kapsułki do kawy!

0
581
kawa ziarna kapsułki
Poznaj 3 główne korzyści, jakie niesie ze sobą wybór ekspresu kapsułkowego i kapsułek do kawy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy kapsułki mają przewagę nad tradycyjnym parzeniem kawy w domu? Dla wielu z nas tak. Właśnie dlatego ciśnieniowe ekspresy do kawy coraz częściej stanowią nieodłączne wyposażenie naszych domów i mieszkań. Poznaj 3 główne korzyści, jakie niesie ze sobą wybór ekspresu kapsułkowego i kapsułek do kawy.

Od kiedy w 1901 roku we Włoszech wymyślono pierwszy ekspres do kawy, ten znany od wieków napój nabrał zupełnie nowego wymiaru. Współczesne urządzenia pozwalają natychmiast przygotować esencjonalne i aromatyczne espresso, a na jego podstawie wiele innych, popularnych rodzajów kawy. Kapsułki do kawy są niezwykle cenione przez prawdziwych koneserów tego napoju, ponieważ mają zalety, których kawosze z całego świata nie mogliby doświadczyć w inny sposób.

Pyszna kawa na wyciągnięcie ręki

Zacznijmy jednak od praktycznych korzyści, z jakimi wiąże się użytkowanie kapsułek do kawy Dla wielu z nas sięgnięcie po ten ulubiony napój, szczególnie o poranku, stanowi ważną rutynę, dzięki której poprawiamy sobie nastrój przed pełnym wyzwań dniem. Chociaż kawę cenimy za jej głęboki smak i wyjątkowy aromat i przypisywane jej właściwości, nie sposób pominąć tego, że jej picie stanowi dla nas przyjemność i pewien rytuał.

Chcąc delektować się ulubioną kawą nie zawsze musimy odwiedzać w tym celu kawiarnię. Co więcej – nie musimy posiadać także umiejętności baristycznych. Nowoczesne ekspresy doskonale zastąpią nas w roli domowego baristy. Po umieszczeniu kapsułki do kawy w ekspresie ciśnieniowym nierzadko wystarczy jedynie wcisnąć jeden przycisk, aby już po kilku chwilach delektować się wspaniałym smakiem.

Kawa z kapsułki – jak świeżo zmielona

To jednak nie koniec zalet! Warto wiedzieć, że wysokiej jakości kapsułki do kawy są cenione ze względu na fakt, że zmielone ziarna są w nich hermetycznie zamknięte. Oznacza to w praktyce całkowitą ochronę przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby negatywnie wpłynąć na smak i aromat napoju. Kawa z każdego regionu świata jest niepowtarzalna, a jej smak zależy od gleby i warunków atmosferycznych panujących na miejscu. Dzięki kapsułkom możemy odkrywać aromaty oraz smaki z różnych stron, wykorzystując w tym celu produkty renomowanych producentów, np. kapsułki Nespresso,

To właśnie wysokie ciśnienie znane z ekspresów na kapsułki do kawy wydobywa z ziaren to co najlepsze. Profesjonalne ekspresy przeznaczone do domowego użytku, np. te dostępne w ofercie Nespresso, generują ciśnienie na poziomie do 19 bar. Wyposażając się w nowoczesny ekspres do kawy możemy więc przyrządzać napój, który w niczym nie ustępuje temu, jaki otrzymamy w kawiarni.

Wybór kapsułek, czyli troska o środowisko

Kawosze z całego świata coraz chętniej wybierają producentów, którzy przywiązują wagę nie tylko do wysokiej jakości ziaren i procesu produkcji, ale także do zrównoważonych upraw, jakie nie wpływają negatywnie na środowisko. Kupując odpowiednie kapsułki do kawy, na przykład kapsułki Nespresso, zyskujemy natomiast pewność, że mogą one zostać poddane recyklingowi. Aluminium użyte do ich produkcji jest w 100% odnawialne.

Kawa w kapsułkach ma wiele niepodważalnych zalet, a profesjonalny ekspres stanowi inwestycję w możliwość delektowania się przez lata wyjątkowym napojem oraz troskę wobec planety!

Materiał partnera zewnętrznego