Etui – praktyczny i stylowy gadżet dla każdego

0
452
etui na telefon
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów etui, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie | fot.: stock.adobe.com

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu. Smartfony każdego dnia towarzyszą ludziom na całym świecie i służą nie tylko do komunikacji. Użytkownicy sięgają po telefony przez cały dzień nie tylko po to, by zadzwonić lub wysłać wiadomość. Umożliwiają robienie zdjęć, kręcenie filmów, surfowanie po Internecie, oglądanie ulubionych seriali, czytanie książek, granie i wiele innych. Aby dbać o smartfon, warto kupić etui. Telefon używany codziennie i zabierany ze sobą wszędzie jest narażony na liczne uszkodzenia. Wpływają one nie tylko na kwestię estetyczną, ale również użytkową. Zarysowania lub wstrząsy mogą skutecznie skrócić żywotność sprzętu. Prostym sposobem na uchronienie smartfona przed zniszczeniem jest zakupienie odpowiedniego etui.

Skuteczna ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi

Etui dopasowane jest idealnie do smartfona. Pokrowce są bowiem dedykowane konkretnemu modelowi telefonu. Mają wycięcia na przyciski boczne, aparat, mikrofon i głośnik oraz wejścia na słuchawki i ładowarkę. Ich cienka powłoka nie utrudnia użytkowania smartfona – może być nawet całkowicie niewidoczna. Telefon noszony w torebce lub plecaku z kluczami, długopisem lub innymi twardymi przedmiotami o ostrych krawędziach narażony jest na liczne uszkodzenia. Jego oryginalna obudowa może łatwo ulec zarysowaniu. Etui skutecznie przed tym chronią, dzięki czemu bez obaw można wrzucić smartfon do torby, plecaka lub nerki. Dzięki ochronie telefonu nie tylko można przedłużyć jego żywotność, ale też skutecznie zwiększyć wartość używanego telefonu w momencie jego sprzedaży.

Rodzaje etui

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów etui, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Pokrowce książkowe są składane – ich przednia część otwiera się na bok, tak jak okładka książki. Takie etui chroni nie tylko obudowę telefonu, ale również jego delikatny ekran. Dzięki temu uchroni nie tylko przed zarysowaniem, ale również pęknięciem ekranu, gdy telefon upadnie lub coś o niego uderzy. Podobne do pokrowców książkowych są etui z klapką. Różnica polega na tym, że przednia osłona otwiera się na dół. Można ją zagiąć do tyłu, co czyni ją jeszcze wygodniejsza w użytku. Nie mniej popularne są etui, które nie mają otwieranej osłony na ekran. Spośród nich można wybrać klasyczne, przezroczyste etui silikonowe lub pokrowce we wzory. Oprócz silikonowych, na rynku dostępne są też etui wykonane z innych materiałów – np. drewniane lub skórzane.

Szybka zmiana wyglądu smartfona

Nie mniej ważną cechą etui na telefony jest ich wygląd. Można je spersonalizować, kupując pokrowiec ze wzorem według własnego pomysłu. Wśród gotowych etui można wybierać spośród wielu różnorakich wzorów – dostępne są motywy kwiatowe, zwierzęce, roślinne, krajobrazy i wiele innych. Dzięki temu każdy smartfon może wyglądać niebanalnie i być wyrazem stylu jego właściciela. Ponadto etui można zmienić w dowolnym czasie, tym samym całkowicie odmieniając wygląd telefonu bez konieczności wymiany obudowy.

Materiał partnera