Czym jest wirtualna karta eSIM i kto powinien z niej skorzystać?

0
1092
praca ze smartfonem przy biurku
Dzięki eSIM telefony komórkowe i inny sprzęt elektroniczny mogą działać bez fizycznej karty SIM | fot.: pexels

Co to jest eSIM i jak działa to rozwiązanie? Jakie korzyści niesie i komu przyda się najbardziej? Którzy z polskich operatorów oferują eSIM i na jakich urządzeniach działa ta technologia? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania o cyfrową kartę, która w przyszłości zastąpi tradycyjne SIM-y.

Co to jest eSIM, jak działa i które urządzenia wspierają to rozwiązanie?

Dzięki eSIM telefony komórkowe i inny sprzęt elektroniczny mogą działać bez fizycznej karty SIM. Zamiast niej, w specjalnym module kompatybilnych urządzeń aktywuje się cyfrową, wirtualną kartę pobraną od operatora.

Podobnie jak tradycyjna karta SIM, eSIM również pozwala Ci łączyć się z siecią komórkową i pobierać dane internetowe za jej pośrednictwem. Rozwiązanie to jest kompatybilne z niektórymi topowymi smartfonami (m.in. iPhone’ami i Samsungami Galaxy z serii S20), wybranymi smartwatchami, tabletami iPad oraz częścią laptopów.

Jak zdobyć cyfrową kartę eSIM? Atrakcyjna oferta Orange Flex z eSIM

Jak dotąd jedynym operatorem w Polsce, który dał klientom indywidualnym możliwość korzystania z wirtualnej karty, jest Orange. ESIM u tego operatora jest dostępny nie tylko w abonamencie komórkowym, ale też w innowacyjnej, elastycznej i pozbawionej zobowiązań ofercie komórkowej Orange Flex, gdzie płacisz w  formie subskrypcji. Wszystko robisz w aplikacji mobilnej na swoim smartfonie, a wybrany Plan komórkowy w każdej chwili zmieniasz na inny.

Na stronie https://flex.orange.pl/cechy/esim znajdziesz więcej informacji o Orange Flex i eSIM, w tym jak aktywować kartę w telefonie. Dowiesz się tam też, jak bezpłatnie zamówić dodatkową kartę do innych urządzeń i na jakich dokładnie sprzętach będzie ona działać.

Zalety telefonu z kartą eSIM w Orange Flex

Orange Flex z eSIM to znacznie większa swoboda. Na telefonie możesz mieć aktywnych kilka wirtualnych kart albo korzystać jednocześnie ze zwykłej karty z innym numerem oraz z eSIM. Masz też większą szansę, że Twój smartfon uda się zlokalizować, jeśli go zgubisz lub ktoś go ukradnie. Wirtualną kartę nie tak łatwo bowiem usunąć bez zniszczenia sprzętu.

Kartę eSIM w Orange Flex aktywujesz także na telefonie w kilka chwil – bez wychodzenia z domu ani czekania na kuriera. Obędzie się więc bez plastiku i papierów, a aktywacja online pozwoli zminimalizować ślad węglowy.

Komu przyda się karta eSIM w Orange Flex?

Jeszcze więcej korzyści daje dodatkowa wirtualna karta do wykorzystania na innych urządzeniach, zwłaszcza na smartwatchach. Ekstra eSIM w Orange Flex przyda Ci się zwłaszcza jeśli:

  • Uprawiasz sport z inteligentnym zegarkiem lub zdarza Ci się zapomnieć telefonu, gdy wychodzisz z domu. Dzięki smartwatchowi z tym samym numerem, nadal jesteś wtedy w kontakcie ze światem.
  • Twoje dziecko ma smartwatch. Nie musi wtedy wszędzie nosić telefonu, a i tak możesz się z nim skontaktować.
  • Masz iPada lub laptopa, który wspiera eSIM. Z kartą dodatkową Orange Flex korzystasz wtedy wszędzie z pakietu danych, bez tworzenia hot spotu Wi-Fi z telefonu.
  • Często jeździsz w trasy samochodem. Z eSIM w nawigacji wygodnie pobierasz sobie mapy i nie musisz ich wgrywać na urządzenia.

Artykuł sponsorowany