Handel kryptowalutami dla początkujących

0
634
bitcoin kryptowauty
Wygoda użytkowania jest niewątpliwie jedną z największych zalet w handlu kryptowalutami | fot.: stock.adobe.com

Wszyscy chcielibyśmy być milionerami. W praktyce tylko niewielu z nas faktycznie nimi jest. Jeśli chodzi o finanse, nie zastanawiamy się zbyt wiele, jak chociaż trochę zaoszczędzić. Tylko kilka procent z nas inwestuje swoje pieniądze, a przecież większość z nas handlowała – wymieniłeś zabawki, jedzenie z kolegami z klasy. Prawdopodobnie po raz pierwszy zacząłeś zarabiać pieniądze lub dostałeś to, czego potrzebowałeś. Czasy się jednak zmieniły. Teraz pracujesz i wydajesz pieniądze na to, czego potrzebujesz. Jednak jak wszyscy wiemy – pieniądze są jak słodycze – nigdy ich dość. Zatem  myślisz o pieniądzach. jak je zarobić łatwo i szybko. Zdajesz sobie sprawę, że to nie jest takie proste. Ale dzięki technologii jest pewne rozwiązanie. Rozwiązanie, które na początku nie wymaga od Ciebie dużej wiedzy ani doświadczenia.

Kryptowaluty są, w prostych słowach cyfrowymi walutami, korzystającymi z zalet kryptografii. Jest ona nowoczesną techniką szyfrowania komunikacji. To szyfrowanie powoduje, że dokonywane transakcje mają bardzo silne zabezpieczenia. Podrobienie jakiejś kryptowaluty jest niemożliwe. Oprócz tego, zdecydowana większość najpopularniejszych kryptowalut, ma scentralizowany system korzystający z blockchaina, czyli łańcucha bloków. Jest to dostępny publicznie rejestr wszystkich transakcji, przeprowadzanych przez tysiące osób, o każdej porze dnia i nocy, na całym świecie. Oznacza to, że transakcje których dokonamy przy użyciu kryptowaluty są anonimowe, ale ich zapis będzie dostępny do wiadomości publicznej. Kryptowaluty nie występują w zwyczajnym obiegu. Nie mają zatem fizycznych banknotów czy monet (chyba, że okolicznościowe, symboliczne), które mogłyby odpowiadać nominałem. 

Więc jak zacząć?

Jeśli chcesz partycypować w tym rodzącym się rynku, możesz dodać skorzystać z usług agregatorów, zbierają one oferty od różnych brokerów. Jednym z przykładów zaufanych stron jest bitcoin pro . Działa na podstawie zautomatyzowanego systemu łączącego użytkowników z brokerami. To oprogramowanie pozwala na dokonanie wyboru brokerów, którzy będą odpowiadać naszym potrzebom. Dzięki niemu, możemy handlować różnymi aktywami, np. akcjami, lub na rynku Forex. Niektórzy z brokerów mają w swojej ofercie także obrót różnymi towarami (np. srebrem i złotem). 

Oto instrukcja krok po kroku:

  • Otwórz przeglądarkę,
  • Wejdź na stronę agregatora: https://bitcoinpro.ai/pl/
  • Zarejestruj się
  • Przeczytaj często zadawane pytania
  • Zacznij handlować.

Podstawy inwestycji w kryptowalutę. 

Teraz musimy dowiedzieć się więcej o kryptowalutach. Aby nie być nudnym, w prostych słowach można powiedzieć, że jest to szczególny  rodzaj wirtualnego pieniądza. Najpopularniejszą walutą cyfrową jest bitcoin, jednak jest ich znacznie więcej, na przykład : Ethereum, Ripple, Dogecoin, Nano. Która jest najlepsza ? Odpowiedź nie jest jasna. Musisz być cierpliwym, analizować. Tak czy inaczej wszystkie platformy zalecają, aby nie inwestować tylko w jedną kryptowalutę. Czemu? Czasami możesz zarobić na walucie elektronicznej, a czasami nie. Musisz być świadomy ryzyka.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, w Internecie jest mnóstwo materiałów, w których możesz znaleźć więcej informacji

Wróćmy jednak do platform. Ważne jest aby wybrać dobrą, dobrze znaną i rozpoznawalną markę. Wspomniany wcześniej Bitcoin Pro to jedna z najpopularniejszych platform handlowych, na której możesz rozpocząć swoją przygodę z cyfrowymi pieniędzmi. 

Jak to działa?

Bitcoiny warte są bardzo dużo, a ich wartość zmienia się dynamicznie.  Kupując Bitcoina, zostaje on przeniesiony z Twojego konta na konto sprzedawcy. Bitcoin można wymieniać na wiele usług, gotówkę czy nabyć jakiś towar. Handel Bitcoinami jest całkowicie bezpieczny, ponieważ każda transakcja odbywa się za pośrednictwem systemu Bitcoin Pro.  

Zalety kryptowalut

Wygoda użytkowania jest niewątpliwie jedną z największych zalet w handlu kryptowalutami. Proste aplikacje, które dają możliwość przesyłania pieniędzy na drugi koniec świata, pominięcie banków jako pośredników transakcji czy wreszcie uznanie w niektórych krajach bitcoina jako środka płatniczego pokazuje jak wiele zalet ma to rozwiązanie. Kolejną zaletą jest też to, że 21 milionów sztuk cyfrowej waluty może być maksymalnie na świecie. Co za tym idzie, nie będzie “dodrukowywania” waluty. W dzisiejszym bardzo ‘uregulowanym’ przez prawo świecie wiele osób wymienia anonimowość jako kluczową zaletę. Wszystko to sprawia, że atrakcyjność kryptowalut rośnie w Polsce i na świecie. 

Podsumowując, każda inwestycja niesie za sobą ryzyko, ryzyko, które podejmujemy po to aby zarobić więcej. Handel kryptowalutami stał się jednym z rozwiązań, dając wiele możliwości zarobku. Obecny na świecie Bitcoin czy inne kryptowaluty stały się stałym elementem cyfrowego handlu. W tym cyfrowym świecie możemy uczestniczyć z użyciem platformy Bitcoin Pro. Handel na niej da nam większą finansową niezależność I nauczy nas wiedzy I pokaże siłę I potęgę cyfrowej waluty. Nawet z niewielką wiedzą, brakiem doświadczenia i niskim nakładem finansowym możemy zacząć inwestować na giełdzie kryptowalut.

Materiał partnera