Ile internetu potrzebujemy?

0
760
kobieta pracująca na laptopie
Jeśli chcesz określić, jakie jest Twoje zużycie internetu, prześledź aplikacje i portale, z których najczęściej korzystasz | fot.: pixabay

Zastanawiasz się, jak wygląda Twoje zużycie internetu? Na jakie aktywności poświęcasz najwięcej czasu? Sprawdź z nami, ile GB internetu to dobre rozwiązanie, na jaki internet mobilny postawić i co zużywa najwięcej internetu. Prześledź swoje wykorzystanie internetu i określ, ile GB potrzebujesz.


Jakie jest zużycie internetu?

Z telefonów komórkowych korzysta ponad 91% Polaków (dane z 2017 r. z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej). Codziennie korzystamy ze smartfonów – wysyłamy wiadomości, sprawdzamy pocztę, newsy, korzystamy z social mediów czy oglądamy materiały wideo. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak kształtuje się zużycie internetu? W artykule nju mobile sprawdzisz standardowe wykorzystanie internetu mobilnego i dowiesz się, ile GB internetu potrzebujeszhttps://www.njumobile.pl/artykuly/ile-internetu-potrzebuje.


Wykorzystanie internetu mobilnego

Internet mobilny to duża wygoda i znaczne ułatwienie – możesz sprawdzić trasę do danego miejsca, wymieniać się wiadomościami z bliskimi czy przejrzeć prasę gdziekolwiek jesteś. Wiele osób nie wyobraża sobie aktualnie korzystać z telefonu komórkowego bez pakietu GB internetu. Niektórzy preferują nielimitowany transfer danych, a innym wystarcza konkretna liczba GB internetu – w takim przypadku warto postawić na internet mobilny.

Przykładowo w nju mobile masz do dyspozycji 40 GB za 29 zł miesięcznie. W abonamencie nju mobile GB internetu rosną wraz z Twoim stażem. Darmowa usługa ,,Im dłużej, tym lepiej’’ sprawia, że po pół roku masz 2 razy więcej GB, po roku 2,5 razy więcej, a po 2 latach Twoja paczka GB jest potrojona! Dzięki temu zawsze masz zapasowe gigabajty i nawet jeśli Twoje wykorzystanie internetu w danym miesiącu będzie większe, nie zabraknie Ci GB. Dodatkowo w nju na abonament i nju na kartę, zawsze możesz dokupić dodatkową paczkę internetu – 9 GB za 9 zł.


Co zużywa najwięcej internetu? Ile GB potrzebujesz?

Jeśli chcesz określić, jakie jest Twoje zużycie internetu, prześledź aplikacje i portale, z których najczęściej korzystasz. Niektóre pobierają więcej danych, a inne mniej. Warto sprawdzić w historii konta, ile GB zużywasz średnio każdego miesiąca. Te informacje z pewnością pomogą Ci wybrać pakiet internetu idealny dla Ciebie.

Co zużywa najwięcej internetu? Z pewnością są to serwisy ze streamingiem wideo, takie jak Netflix, HBO czy Canal+. Oglądanie materiałów na YouTube również pobiera wiele danych (nawet kilkaset MB). Korzystanie z social mediów, czyli przykładowo przeglądanie Facebooka, wysyłanie wiadomości na Messengerze czy używanie Instagrama to już mniejsze zużycie internetu, rzędu kilkudziesięciu MB (w zależności od tego, ile czasu spędzasz na danym portalu).

Ilu GB internetu potrzebuje przeciętny użytkownik? Około 5-10 GB to bezpieczna liczba, która pozwoli na swobodne korzystanie z internetu przez cały miesiąc – możesz bez przeszkód oglądać klipy wideo, przesyłać pliki i korzystać z social mediów bez ograniczeń. Tyle gigabajtów z pewnością wystarczy, jeśli planujesz weekendowe wyjazdy czy chcesz czasami skorzystać z internetu mobilnego jak z internetu stacjonarnego, przebywając w domu. 5-10 GB to odpowiednia paczka internetu dla przeciętnego użytkownika, który wie, ile mniej więcej GB internetu zużywa miesięcznie i nie spędza wiele czasu w sieci.

Artykuł sponsorowany