Najciekawsze aplikacje na smartfona dotyczące zagadnień kulinarnych

0
833
robienie jedzeniu zdjęć smartfonem
Pośród wielu dostępnych na rynku propozycji, przedstawiamy te najciekawsze i najprostsze w obsłudze | fot.: stock.adobe.com

Niezależnie czy gotowanie jest naszą pasją i nie sprawia nam większych problemów, czy w kuchni stawiamy dopiero pierwsze kroki, warto zwrócić uwagę na kilka mobilnych aplikacji, które mogą stać się dla nas bardzo pomocne na co dzień. Pośród wielu dostępnych na rynku propozycji, przedstawiamy te najciekawsze i najprostsze w obsłudze.

Fitatu – najlepszy licznik kalorii

Fitatu to pomocna aplikacja w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jak wiadomo, aby schudnąć, należy do swojej diety wprowadzić ujemny bilans kaloryczny, co może być trudne, kiedy nie znamy kaloryki poszczególnych produktów spożywanych w ciągu dnia. Fitatu nie tylko podpowie nam ile kcal ma kostka czekolady, czy sałatka z kurczakiem, ale dzięki tej intuicyjnej aplikacji w prosty sposób stworzymy swój własny plan dietetyczny na cały dzień z zachowaniem odpowiedniej kaloryki. Dodatkowo dowiemy się, ile nasza dieta dostarcza naszemu organizmowi białka, tłuszczy oraz węglowodanów. Niesamowicie wygodna jest także opcja skanowania gotowych produktów, dzięki czemu nie tracimy zbyt dużo czasu na ręczne wpisywanie danych.

Coocklet – przepisy kulinarne

Coocklet to jedna z najbardziej interaktywnych i najbardziej dopracowanych technicznie aplikacji kulinarnych. Oferuje ona dostęp do ogromnej bazy ciekawych przepisów o różnym stopniu trudności. Dodatkowo jako jedna z nielicznych posiada gotową wyszukiwarkę, w którą po wpisaniu produktów z naszej lodówki, wyszukuje przepisy na potrawy do wykonania właśnie z tych składników. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nigdy nie mają czasu na zrobienie zakupów, a muszą przygotować coś z niczego przed przyjściem zaproszonych gości. Coocklet pozwala również na wygodne gotowanie bez nadmiernego zaglądania co chwilę w ekran smartfona, ponieważ po włączeniu odpowiedniego trybu, odczytuje na głos poszczególne kroki, a po wydaniu przez nas głosowej komendy, powraca do danych kroków, ponownie je odczytując.

QMP – dla fanów steków

Przygotowanie idealnego steka w domowych warunkach to dość trudne zadanie, o czym przekonało się już wielu fanów tego dania. Liczy się tutaj nie tylko najwyższa jakość mięsa, ale także odpowiednia patelnia i kuchenka. Z tego powodu powstała specjalna aplikacja QMP, która bierze pod uwagę wszystkie te parametry i przedstawia gotowy plan na przyrządzenie odpowiednio wysmażonego steka. Interaktywna aplikacja poprowadzi nas krok po kroku przez cały proces przygotowania mięsa oraz jego smażenia, podpowiadając kiedy, należy je obrócić. Dodatkowo znajdziemy tutaj mnóstwo przydatnych wskazówek kulinarnych oraz propozycji podania gotowego dania.

Wiesz, co jesz

To aplikacja dla wszystkich ciekawych co tak naprawdę trafia na nasze talerze. Po wpisaniu danego produktu dowiemy się, z czego się składa, jaki wpływ na nasze zdrowie mają jego poszczególne składniki, oraz w jaki sposób jest produkowany. Wszystkie składniki z przedrostkiem „E” także są tutaj dokładnie opisane, dzięki czemu dowiemy się, których produktów najlepiej unikać, a które są całkowicie bezpieczne. Dodatkowo tutaj także do dyspozycji mamy wygodny skaner do skanowania gotowych etykiet produktów.

KWA