Wirtualna rzeczywistość – inny, lepszy świat?

3
4493
Jedną z zalet sieci niezaprzeczalnie jest sposobność promowania się, nawet samodzielnego, bez wkładu osób trzecich | fot.: Fotolia

Niewątpliwie Internet jest wynalazkiem przełomowym, który daje nam szeroki zasób możliwości: komunikowania się na odległość, zawierania nowych znajomości, prowadzenia działalności gospodarczej, tworzenia muzyki, wszelakiej, szeroko pojętej sztuki. A także pozwala po prostu usiąść i nieco się odprężyć oglądając film, słuchając muzyki, czytając książkę. Internet dostarcza wiedzy i rozrywki, jednakże musimy pamiętać, że z jego użytkowaniem wiążą się również pewne niebezpieczeństwa i nie należy ich nigdy, pod żadnym pozorem, lekceważyć.

Reklama siebie

Jedną z zalet sieci niezaprzeczalnie jest sposobność promowania się, nawet samodzielnego, bez wkładu osób trzecich. Jest to medium, które ma najszerszy zasięg i najwierniejsze grono odbiorców. Mamy możliwość reklamowania siebie bądź swojego biznesu w formie blogów, stron internetowych, linków sponsorowanych. Najczęstszą chyba formą jest jednak ogłaszanie się w różnego rodzaju mediach społecznościowych. Niektóre serwisy nawet sprzyjają twórcom i starają się promować ich talenty. Jeśli naszym marzeniem jest stanie się światowej sławy fotografem, piosenkarzem albo pisarzem to bez wątpienia Internet jest pierwszym krokiem do sukcesu. Możemy umieszczać na portalach tematycznych choćby wykonane przez nas fotografie, własne utwory, covery, a także teksty, zarówno te krótsze jak i zdecydowanie bardziej obszerne.

Pracuj z domu

Nie da się ukryć, iż sieć przyczyniła się do rozwoju formy pracy, jaką jest działalność zdalna. Stała się ona niezwykle popularna i bardzo ułatwia nam życie. Poza tym, któż nie chciałby pracować z domu, gdzie ma w zasadzie dostęp do wszystkiego czego potrzebuje? Zgłodniejesz, masz lodówkę, potrzebujesz kawy na pobudzenie, żaden problem, wystarczy przespacerować się do kuchni, nawet z laptopem bądź telefonem. Zazwyczaj w ten sposób pracują webmasterzy, graficy, copywriterzy. Internet daje nam nowe, wygodne formy pracy, ale także pozwala na odbycie kursów mających podnieść nasze kwalifikacje. Forma pracy zdalnej jest również wygodna dla pracodawców, którzy nie muszą przeznaczać środków na organizację miejsca pracy dla nowo zatrudnionych osób. Biura zajmują zwykle sporo miejsca, a ponadto jeden pracownik niejednokrotnie potrzebuje sporej przestrzeni, aby pracowało mu się wydajniej i wygodniej. W tym wypadku Internet wyciąga pomocną dłoń i przedstawia nam możliwość działalności domowej.

Wiele światłych perspektyw

Poza możliwością promowania swoich nadzwyczajnych umiejętności oraz pracy zdalnej Internet pozwala nam na załatwienie wielu spraw znacznie szybciej, bez zbędnego wychodzenia z domu i tracenia jakże cennego czasu. Prężnie działa dziś internetowa bankowość, dzięki której możemy w mgnieniu oka zapłacić rachunki, wykonać przelew, założyć lokatę bądź ją zlikwidować, a nawet założyć własne konto. Co jest również niezwykle popularne w dzisiejszym świecie? Nie da się ukryć, że coraz więcej par poznaje się w sieci. Może i nie zawsze jest do odpowiedni sposób, ponieważ nigdy nie mamy pewności kto kryje się po drugiej stronie monitora, aczkolwiek istnieje wiele przykładów internetowej znajomości, która przerodziła się w głęboką miłość, aby wreszcie dojść do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Bez wątpienia Internet to świat wielu szans. Co prawda wirtualny, ale to przecież nie oznacza, że nie jest prawdziwy.


RHA