Jak można przenieść numer na kartę?

0
1484
zbliżenie na komórkę w kobiecych dłoniach
Przeniesienie numeru na kartę jest łatwiejsze niż w przypadku abonamentu| fot.: pixabay

Zmiana operatora bez utraty numeru jest bardzo prosta i wygodna, szczególnie w przypadku przeniesienia numeru na kartę. Zwykle można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu. Sprawdziliśmy, jak przenieść numer na kartę do Orange, lecz procedura wygląda podobnie u większości operatorów.

Przeniesienie numeru na kartę jest łatwiejsze niż w przypadku abonamentu

Zgodnie z prawem użytkownik ma prawo zachować obecny numer bez względu na to, czy przenosi numer:

  • z karty na kartę;
  • z karty na abonament;
  • z abonamentu na kartę;
  • z abonamentu na abonament.

Przeniesienie numeru z karty na kartę lub na abonament jest jednak łatwiejsze, bo nie obowiązuje umowa z dotychczasowym operatorem. Nie trzeba więc czekać ze zmianą do jej wygaśnięcia lub ponosić kosztów „starego” abonamentu, z którego już się nie skorzysta, jeśli przejście nastąpi przed końcem umowy.

Warto jedynie upewnić się, że w momencie przeniesienia numeru na karcie nie zostało dużo niewykorzystanych środków. W przypadku ofert typu „no limit” bardziej opłaca się też przejście do nowego operatora pod koniec okresu trwania usługi.

Jak przenieść numer na kartę do Orange?

Przeniesienie numeru na kartę do Orange można zlecić osobiście w salonie operatora, telefoniczne lub przez internet. Najwygodniejsza jest ta ostatnia opcja.

W formularzu online wystarczy podać numer telefonu, a następnie wpisać otrzymany SMS-em kod weryfikacyjny i wypełnić resztę formularza, w tym podać datę przeniesienia numeru. Warto pamiętać, że podawane dane muszą być zgodne z tymi, które posiada obecny operator.

Po kilku dniach kurier dostarcza do podpisania wniosek o zmianę operatora (a w przypadku przejścia na abonament także umowę) oraz nową kartę SIM, która do dnia przeniesienia numeru działa z tymczasowym numerem telefonu. Następnie dotychczasowy operator weryfikuje wniosek, a nowy kończy procedurę w wybranym przez klienta dniu. Co ważne, Orange na bieżąco informuje o jej przebiegu za pośrednictwem SMS-ów.

Co daje przeniesienie numeru na kartę do Orange?

Przeniesienie numeru na kartę do Orange daje możliwość skorzystania z promocyjnych ofert dla nowych klientów. Zyskują zarówno ci, którzy zdecydują się na przejście do Orange Free na kartę, jak i osoby wybierające abonament (więcej szczegółów na: https://doladowania.orange.pl/oferta/przeniesienie-numeru-na-karte-ogolnie/).

W tym drugim przypadku promocja obejmuje 3 miesiące abonamentu za 0 zł plus darmowe Spotify Premium. Z kolei przeniesienie numeru do Orange Free pozwala aktywować za 30 złotych miesięcznie specjalną usługę, która obejmuje:

  • 2 GB internetu na start i pakiet 15 GB, który co miesiąc rośnie o 1 GB;
  • Nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci.

Przejście do Orange Free pozwala też skorzystać z bonusów internetowych za każde doładowanie telefonu. W zależności od kwoty doładowania wynoszą one od 2,5 GB do nawet 100 GB.


Artykuł sponsorowany