Kabel z przedłużaczem – kiedy Ci się przyda i dlaczego warto go kupić

0
693
Przedłużacz i rozdzielacz elektryczny
W każdym gospodarstwie domowym powinien znaleźć się tego typu gadżet i w domu, i w ogrodzie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeżeli Twoja przestrzeń, zarówno biurowa, jak i domowa, jest niewielka, a urządzeń, które do działania potrzebują prądu – wiele, to zakup przedłużacza stanie się strzałem w dziesiątkę! W każdym gospodarstwie domowym powinien znaleźć się tego typu gadżet i w domu, i w ogrodzie, żeby ułatwić sobie życie i codzienne obowiązki. Jakie plusy płyną z posiadania przedłużacza?

Przede wszystkim, dzięki jego obecności, możesz w tym samym momencie podłączyć wiele różnych urządzeń, na przykład laptop, telefon komórkowy, router WIFI, czy wszelkiego rodzaju inne urządzenia elektroniczne. Jeżeli przedłużacz posiada długi kabel, to jesteś w stanie podłączyć wszystkie sprzęty i komfortowo z nich korzystać. Jeżeli w Twoim domu nie ma dużo kontaktów i masz problem ze znalezieniem wolnych gniazdek, to problem ten raz na zawsze rozwiąże przedłużacz, który umożliwi Ci korzystanie ze wszystkich urządzeń jednocześnie.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając kabel z przedłużaczem?

Poszczególne przedłużacze różnią się od siebie różnymi parametrami, a główne z nich, które wyróżniamy, to między innymi: liczba posiadanych gniazd, długość samego przewodu oraz sposób jego izolacji. Jeżeli potrzebujemy przedłużacz do kuchni lub łazienki, to musimy mieć pewność, że kabel został odpowiednio zabezpieczony. Klasyczne modele przedłużaczy, które najczęściej widujemy w sklepach, nie należą do najpiękniejszych, zazwyczaj mają po prostu pełnić określoną funkcję. Co jednak w sytuacji, gdy nie chcemy, aby w naszym gustownie umeblowanym mieszkaniu nie było wszędzie dodatkowych kabli? Rozwiązaniem są przedłużacze, które zostały wyprodukowane, aby z łatwością zamontować je w meblach kuchennych lub blacie biurka. Korzystamy z nich tylko wtedy, gdy potrzebujemy cokolwiek podłączyć, przyciskając guzik. Po naduszeniu przycisku wyciągamy gniazdo ze specjalnej „skrytki”.

Gniazdo meblowe – praktyczny i „niewidzialny” gadżet

Gniazdo meblowe to nic innego jak rodzaj „przedłużacza”, który można zamontować zarówno w blat kuchenny, jak i biurko. Takie urządzenie jest bardzo dyskretne, nie rzucające się w oczy, a mimo tego funkcja zasilania pozostaje bez zmian. Jeżeli w Twoim biurze brakuje miejsca na podłączenie telefonu, komputera, monitora, czy innych tego typu urządzeń, to warto zainwestować w gniazdo meblowe, które nie tylko pomoże Ci rozwiązać ten problem, ale również pozostanie niezauważalne, dzięki czemu nie będzie ingerowało w design Twojego biura.

Przewód z włącznikiem – wygodny sposób na podłączenie oświetlenia

Jeżeli w ostatnim czasie Twoja ulubiona lampa przestała działać, wymieniłeś żarówkę, a problem dalej nie ustąpił, to przyczyną awarii może być uszkodzony kabel. Na szczęście w takiej sytuacji nie musisz już podejmować decyzji o wyrzuceniu uszkodzonego przedmiotu, a zastąpić wadliwy element nowym przewodem. Tego typu przewód z włącznikiem nie musi być stosowany tylko w przypadku zepsutych lamp, ale również dla asortymentu meblowego oraz urządzeń przenośnych. Takie nowoczesne rozwiązania poprawiają komfort zarówno w pracy, jak i w Twoim domu.

Śmieszny ludek z kabli
Poszczególne przedłużacze różnią się od siebie różnymi parametrami, a główne z nich, które wyróżniamy, to między innymi: liczba posiadanych gniazd, długość samego przewodu oraz sposób jego izolacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Do czego służy rozdzielacz do kabla?

Rozdzielacz do kabla to mini przewód, który zakończony jest rozdzielaczem, do którego można podłączyć oprawy, które zawierają przewód z wtyczką mini konektor. Zależnie od tego, na jaki rozdzielacz do przewodu się zdecydujemy, możemy wybrać pomiędzy pomiędzy najmniejszą wersją (3 pkt), wersją średnią (6 pkt) oraz rozdzielaczem, do którego da się podłączyć aż 9 opraw (mogą to być na przykład oczka LED lub klipsy).

Urządzając dom, mieszkanie, czy biuro, należy pamiętać, że o ogólnym wrażeniu oraz designie nie decyduje tylko kolor ścian, piękne tapety, drewniane podłogi, czy prezentujące się nienagannie skórzane meble salonowe. Równie ważnym aspektem, o który należy zadbać, są wszystkie drobne szczegóły, które będą stanowiły tak zwaną „wisienkę na torcie” dla naszego wnętrza. Oczywiście pomieszczenia nie powinny być tylko i wyłącznie piękne, ale również praktyczne, aby korzystanie z nich było komfortowe i swobodne. Każde mieszkanie wymaga posiadania kabla z przedłużaczem, czy gniazda meblowego. Warto więc zakupić taki dodatek, który będzie nie tylko praktyczny, ale również wpasuje się we wnętrze mieszkania lub biura, zapewniając mu nowoczesny wygląd. Urządzając wnętrze, warto pamiętać o takich drobnych niuansach.


Materiał partnera zewnętrznego