Latarka taktyczna. Sprzęt nie tylko dla mundurowych

0
466
latarka taktyczna
Latarka taktyczna to specjalny rodzaj latarki charakteryzującej się kompaktowymi rozmiarami | fot.: materiał partnera

Gdy potrzebujesz rozświetlić sobie noc, a nie masz jeszcze odpowiedniego sprzętu, to latarka taktyczna może być tym, czego szukasz. Mała, lekka, poręczna i wytrzymała doskonale sprawdzi się w lesie, jak i w miejskiej dżungli. Poza mocnym światłem latarki taktyczne mogą być również wykorzystywana do innych zadań. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Co to jest latarka taktyczna?

Latarka taktyczna to specjalny rodzaj latarki charakteryzującej się kompaktowymi rozmiarami. Wykonana jest najczęściej z anodyzowanego aluminium. Zazwyczaj jej konstrukcja umożliwia szybki montaż przy broni strzeleckiej. Latarki taktyczne cechują się również stosunkowo wysoką jak na swoje rozmiary mocą. Mogą być zasilane zwykłymi bateriami, jak i akumulatorkami wielokrotnego użytku.

Latarka taktyczna a latarka policyjna

Zazwyczaj latarka taktyczna będzie cechować się mniejszymi rozmiarami niż latarka policyjna. Oczywiście latarki policyjne nie są już tak monstrualnych rozmiarów, jak te z amerykańskich filmów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, kiedy bardziej przypominały gruby kij niż latarkę.

Można zatem powiedzieć, że dobra latarka policyjna będzie latarką taktyczną w większym rozmiarze. Najprawdopodobniej będzie mieć również większą moc, ale tutaj wiele zależeć będzie od konkretnego modelu. Nawet małe latarki taktyczne mogą świecić oślepiającym światłem, ale kosztem krótszego czasu pracy.

Latarka taktyczna do samoobrony

Poza rozświetlaniem nam nocy, latarki taktyczne mogą również służyć do samoobrony. Pewnie uchwycone dają nam kawałek solidnego metalu, którym możemy bronić się przed przeciwnikiem. Niektóre modele posiadają nawet specjalnie wyprofilowany koniec tak, by ewentualny napastnik zrozumiał, że atak na nas był błędem. Dodatkowo taka latarka może posłużyć jako zbijak i pomóc nam rozbić szybę, gdy zajdzie taka potrzeba.

Najlepsza latarka taktyczna – co ją wyróżnia?

Najlepsza latarka taktyczna powinna być wykonana z aluminium lotniczego. Użycie takiego stopu zapewni nam trwałość na lata. Warto również zwrócić uwagę na jakość gwintów i zastosowane oringi, jak i odpowiednio zabezpieczony włącznik. To one zagwarantują nam sprawne działanie latarki taktycznej nawet w czasie dużego deszczu. Okresowo powinniśmy je przesmarować tak, by jak najdłużej zachować ich właściwości. Sięgajmy również tylko po te latarki, które zostały wyposażone w najnowsze diody Cree. Będą one świecić mocniej i dłużej. Gdy wybieramy latarkę taktyczną zwróćmy również uwagę na tryby świecenia. Im ich więcej tym lepiej. Niektóre modele mogą nawet nadawać sygnał SOS lub po prostu działać niczym stroboskop. Gdy używamy mocnej latarki w namiocie dobrze by miała tryb delikatnego świecenia. Oszczędzimy wtedy oczy. Niektóre modele wyposażone są również w regulacje ogniskowej (zoom) i warto zastanowić się, czy taka funkcja nie będzie nam potrzebna.

Jaką latarkę taktyczną wybrać i gdzie kupić?

Latarkę taktyczną najlepiej nabyć w sprawdzonym sklepie i od renomowanego producenta. Taki sprzęt posłuży nam na lata, więc nie warto tutaj oszczędzać. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj akumulatora i sięgnąć po taki, który będziemy mogli przez wiele lat doładowywać. Używanie baterii może okazać się kłopotliwe. Jeśli szukacie sprawdzonego dostawcy i dobrych producentów koniecznie zajrzyjcie na combat.pl Znajdziecie tam szeroki wybór dobrej jakości latarek taktycznych w atrakcyjnych cenach.

baner raty
fot.: materiał partnera zewnętrznego
pay pow combat
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera