Chcesz być piękna? Używaj kremu z umiarem

1
1175
krem do twarzy
Odpowiednia ilość kremu na całą twarz dla skóry mieszanej to mniej więcej wielkość ziarenka grochu | fot.: Fotolia

Co za dużo to niezdrowo – ta zasada tyczy się także stosowania kremów. Nakładanie zbyt dużej ilości kremu do twarzy może obciążyć naszą skórę. Większa ilość kremu to też większe problemy z jego wchłonięciem. Ile kremu powinniśmy używać?

Kremu nie powinniśmy używać zbyt dużo na raz na twarz dlatego, że on będzie obciążał naszą skórę. Zasada więcej lepiej nie istnieje. Zdecydowanie lepiej jest nałożyć kremu troszeczkę mniej – mówi newsrm.tv Anna Milobedzka, dermokonsultantka Vichy.

Każdy typ skóry jest trochę inny np. w przypadku skóry tłustej wchłanianie kremów jest zdecydowanie gorsze. Ten typ cery powinien nakładać najmniejszą ilość kremu. Skóry suche za to bardzo chłoną krem i w ich przypadku możemy go nałożyć trochę więcej. Odpowiednia ilość kremu na całą twarz dla skóry mieszanej to mniej więcej wielkość ziarenka grochu.

Jak możemy poznać, że przesadziliśmy z kremem? To jest bardzo proste: jeśli się nie wchłania, roluje i zostaje na twarzy nawet po nocy.

Jeżeli chcemy dodatkowo odżywić naszą skórę to można sięgnąć np. po serum. Warto pamiętać, że serum używa się tylko z kremem i to serum powinno być nakładane przed aplikacją kremu.


@newsrm.tv