Chcesz mieć obłędny makijaż? Unikaj tych błędów i skorzystaj z kilku wskazówek!

0
699
perfekcyjny makijaż
Podstawowym etapem w wykonywaniu makijażu twarzy jest aplikacja podkładu. Zadaniem tego kosmetyku jest ujednolicenie kolorytu cery i zakrycie wszelkiego rodzaju blizn, przebarwień czy zmian trądzikowych | fot.: stock.adobe.com

Dobrze wykonany makijaż twarzy działa jak popularne filtry do obróbki zdjęć – podkreśla atuty naszej urody i maskuje jej ewentualne niedoskonałości. Można więc śmiało stwierdzić, że make-up to doskonały sposób na zwiększenie zarówno pewności siebie, jak i zadowolenia ze swojego wyglądu. Na co należy zwrócić uwagę, aby zrobić piękny i trwały makijaż? Jakich błędów powinno się unikać?

Prawidłowe nakładanie podkładu

Podstawowym etapem w wykonywaniu makijażu twarzy jest aplikacja podkładu. Zadaniem tego kosmetyku jest ujednolicenie kolorytu cery i zakrycie wszelkiego rodzaju blizn, przebarwień czy zmian trądzikowych. Dzięki odpowiednio dobranemu kolorystycznie podkładowi skóra prezentuje się nieskazitelnie. Zdecydowanie należy unikać za ciemnych lub zbyt jasnych podkładów. Odcień kosmetyku najlepiej sprawdzać na linii żuchwy oraz na szyi. To pozwoli nam zaopatrzyć się w podkład, który idealnie zgra się z naturalnym kolorytem skóry. W jaki sposób powinno się nakładać ten kosmetyk na twarz? Jedną z najpopularniejszych metod jest aplikacja podkładu za pomocą gąbeczki typu beauty blender. O jej popularności decyduje fakt, że pozwala na uzyskanie optymalnego krycia i efektu pozbawionego smug. Nakładanie podkładu pędzlem może być równie efektywne, ale wymaga nieco większej wprawy. Niektóre kobiety uwielbiają aplikować podkład dłońmi. Warto poświęcić chwilę na wybranie najlepszej dla nas techniki. Aby cieszyć się trwałym i estetycznie wyglądającym makijażem, najlepiej nakładać najmniejsze potrzebne ilości podkładu. Na pewno nie będziemy wyglądać dobrze, gdy przesadzimy z nadmiarem jakiegokolwiek kosmetyku, jednak w przypadku podkładu jest to szczególnie widoczne. Tzw. efekt maski jest niepożądany w makijażu codziennym. Jeżeli konkretne obszary twarzy wymagają większego krycia, np. ze względu na zaczerwienienia, lepiej zbudować je przy pomocy korektora, którego zadaniem jest korygowanie najbardziej widocznych niedoskonałości.

Trwałość makijażu – jak ją osiągnąć

Jednym z podstawowych błędów makijażowych, jakie popełniają kobiety, jest brak utrwalenia make-upu przy użyciu pudru. Warto wiedzieć, że jest to niezbędne, aby makijaż twarzy utrzymał się na niej przez wiele godzin i cały czas wyglądał świeżo. Ta zasada dotyczy w szczególności cer tłustych i mieszanych, czyli takich, które mają tendencję do nadprodukcji sebum. Poza tym, pudrowanie twarzy zdecydowanie ułatwia nakładanie na nią takich kosmetyków jak róż do policzków czy puder brązujący, którym wykonujemy tzw. konturowanie. Jaki puder wybrać, aby cieszyć się pięknym makijażem przez cały dzień? Matujące pudry sypkie to idealne rozwiązanie dla kobiet, które dostrzegają, że po kilku godzinach od nałożenia make-upu ich cera zaczyna się świecić. Do wykonywania poprawek w ciągu dnia możemy wykorzystać kompaktowe pudry prasowane. Aby efekt był jak najbardziej zadowalający, powinno się najpierw usunąć ze skóry nadmiar sebum za pomocą bibułki matującej, a następnie przypudrować wybrany obszar twarzy. Dodatkowe przedłużenie trwałości makijażu zapewniają nam mgiełki utrwalające, które aplikuje się na skończony make-up. Tego rodzaju produkty naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Dobrze jest mieć świadomość, że piękny i trwały makijaż wymaga wyboru kosmetyków, które są dopasowane do naszej cery. Istotne jest również stosowanie nowoczesnych technik makijażowych, o których wiele można dowiedzieć się na Instagramie lub YouTube. Cenne porady znanych wizażystek pomogły niejednej kobiecie, która wcześniej uważała, że nie potrafi się malować. Wykonanie obłędnego makijażu wcale się jest takie trudne, jak się wydaje.


PGA