Ciekawe pomysły na tatuaż w wersji 3D – gdzie najlepiej go wykonać?

0
1699
Piękny i fascynujący tatuaż 3d
Tatuaże 3D mają w sobie coś ciekawego, a wręcz fascynującego. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Obecnie bardzo modne jest 3D, wszak oglądamy filmy 3D, gramy w gry 3D, zatem kto powiedział, że nie możemy sobie zrobić tatuażu 3D. O tym, że tatuaże są modne wie przecież każdy, ale żeby nie być jak każdy, warto postawić na coś innego i oryginalnego, czyli właśnie tatuaż 3D. Dzisiaj przedstawimy wam ciekawe pomysły na takie tatuaże. Doradzimy wam także, gdzie je wykonać.

Tatuaże 3D – wizualna głębia w Twoim zasięgu

Tatuaże 3D mają w sobie coś ciekawego, a wręcz fascynującego. Otóż dają świetny efekt. Dają niesamowitą iluzję, że znajdują się pod skórą, bądź też w środku ciała. Taka iluzja sprawia, że jeszcze lepiej się prezentują, jednak tutaj możesz stanąć przed dylematem: co wybrać? Nasza pierwsza propozycja to coś dla osób, które marzą o tatuażu portrecie. Taki realizm można osiągnąć właśnie dzięki technice 3D. W tym przypadku tatuażysta stawia na głębie, balansuje światłem i cieniem, co sprawia, że portret wydaje się być nader realny i nie przypomina tylko zdjęcia. Trójwymiar daje iluzje i właśnie owo poczucie realności. Najmodniejsze są tutaj tatuaże przedstawiające dzieci czy zwierzęta, a nawet dzikie zwierzęta.

Tatuaże symboliczne – czyli wyraź swoje poglądy

Tatuaż maska gazowa 3D
Nie wyglądają tylko jak rysunek na ciele, ale wychodzą poza swoją rolę i stają się częścią ludzkiego ciała. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zaletą takich tatuaży jest to, że właśnie oddają głębie. Nie wyglądają tylko jak rysunek na ciele, ale wychodzą poza swoją rolę i stają się częścią ludzkiego ciała. Zatem nasza druga propozycja to tatuaże 3D, ale symboliczne. Tutaj można pokazać swoje przekonania, poglądy. Ciekawa propozycja dla wegan to tatuaże przedstawiający „wesołe owoce” i napis „never kill”, czy też tatuaż odnoszący się do służenia w armii. Tutaj można także przedstawić swoje maksymy życiowe czy hołd np. dla żołnierzy AK w postaci portretu przedstawiającego scenę walki z okupantem.

Tatuaże – iluzje optyczne

Kolejnym ciekawym wyborem jest tatuaż dający efekt optyczny. Zatem może to być iluzja, że coś znajduje się ponad twoją skórą, bądź, tatuaż może „odsłaniać wnętrzności”, oczywiście tylko symbolicznie. Taki efekt jest wprost genialny, ale wbrew pozorom może być czymś więcej niż tylko iluzją, ale także odnosić się do symboliki. Możecie przekazać swoją wewnętrzną siłę, czy walkę o daną sprawę. Zatem taki tatuaż to nie tylko zwykła ozdoba ciała. Oczywiście jego wykonanie nie jest łatwe. Należy tutaj stosować cieniowanie, a także światłocień.

A może martwa natura

Chyba każdy malował już obraz pt „Martwa natura”. Owszem było to w szkole, ale owy trend znowu wraca do łask, ale w postaci tatuaży i to właśnie w wersji trójwymiarowej. A więc możecie zdecydować się na motyw przedstawiający kwiaty. W tym przypadku stosuje się także cieniowanie. Taki tatuaż ma w sobie nutę romantyzmu, a także swoistą nostalgię. Jest też vintage, a zatem i ponadczasowy.

Skąpy dwa razy traci, czyli nie bądź Januszem biznesu

Tatuaż czaszka 3D
Tatuaż 3D może być dziełem sztuki, ale pod warunkiem, że wykona go tatuażysta – artysta. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Oszczędzać można, a nawet trzeba. Na pewno nie warto marnować pieniędzy na rzeczy, z których nie będziesz korzystać. Jednak na tatuażach nie można, a nawet nie wolno oszczędzać. Tutaj bardzo trafne jest powiedzenie: „Skąpy dwa razy traci”. A w przypadku oszczędzania na tatuażu ta maksyma sprawdzi się w 100%. Zatem jeżeli zależy ci, aby wyglądał on bardzo dobrze i rzeczywiście dawał efekt głębi to jedynym słusznym wyborem jest wybranie się do studia tatuażu, czyli renomowanego miejsca, gdzie pracują artyści. Osoba, która wykonuje je tanio nie da ci żadnej gwarancji, a po takiej wizycie twój tatuaż będzie raczej przypominał więzienną dziarę i w żadnym wypadku nie będzie ozdobą twojego ciała. Jeżeli ktoś wykonana Ci tatuaż „po taniości” to masz pewność, że i tak będziesz musiał wybrać się do dobrego salonu tatuażu na poprawkę, a nie wszystko można poprawić. W innym przypadku czeka cię bolesne usuwanie tego „dzieła”. Zatem, jeżeli nie chcesz zostać Januszem biznesu to mamy dla ciebie złotą radę: na tatuażach się nie oszczędza.

Tatuaż 3D może być dziełem sztuki, ale pod warunkiem, że wykona go tatuażysta – artysta. Musicie zdawać sobie sprawę, że takie tatuaże nie są tanie, jednak zyskujecie ozdobę ciała, a czasami jeszcze coś więcej, czyli coś co ma dla Was wartość symboliczną, przez którą możecie wyrazić siebie i swoje przekonania. Tatuaże 3D najlepiej wykonywać w eksponowanych miejscach, wszak to prawdziwe dzieła sztuki. W zależności od motywu może być to udo, podudzie, szyja, dekolt, czy też ramię bądź dłoń. Oczywiście możesz wykonać je również na plecach.


Materiał partnera zewnętrznego