Domowa koloryzacja włosów

0
897
Koloryzacja włosów w domu
Produkty z dodatkiem amoniaku mogą uczulać i wywoływać podrażnienia skórne w postaci zaczerwienienia, wysypki czy też swędzenia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Farbowanie włosów to proces, który jedni uznają za banalny, a inni za skomplikowany, jednak w rzeczywistości wszystko zależy od rodzaju koloryzacji. Chcąc przeprowadzić zupełną metamorfozę, taką jak zejście z czerni lub ciemnego brązu do chłodnego blondu, lepiej postawić na pomoc profesjonalisty, natomiast w innych przypadkach można poeksperymentować w domowym zaciszu. Warto jednak zadbać wówczas o bezpieczeństwo i komfort koloryzacji i postawić na farby do włosów bez amoniaku. O tym, jakie zalety mają tego typu produkty, przeczytasz w poniższym artykule.

Farby do włosów bez amoniaku – tak czy nie?

Amoniak to substancja chemiczna będąca związkiem wodoru i azotu. Była obecna już w pierwszych wprowadzanych na rynek farbach do włosów, ponieważ pozwala na efektywne wprowadzenie cząsteczek farby do struktury włosa. W jaki sposób? Amoniak przyczynia się do otwarcia łusek włosa, dzięki czemu staje się on bardziej chłonny i podatny na koloryzację. Efekty uzyskane poprzez farbowanie produktami zawierającymi amoniak są długotrwałe, jednak taki zabieg nie jest wcale pozbawiony minusów, co z pewnością przyczyniło się do tego, że na rynek zaczęto wprowadzać farby do włosów bez amoniaku. Zapach tej substancji jest bardzo nieprzyjemny i drażniący – może powodować dyskomfort w okolicach oczu, a także stymulować drogi oddechowe do oczyszczania się, co objawia się częstym pokasływaniem i drapaniem w gardle. Produkty z dodatkiem amoniaku mogą uczulać i wywoływać podrażnienia skórne w postaci zaczerwienienia, wysypki czy też swędzenia. Plusem jest fakt, że po zakończeniu koloryzacji zapach amoniaku ulatnia się po ok. 30 minutach, jednak silne podrażnienia mogą dawać o sobie znać nawet przez kilka kolejnych dni.

Farby do włosów bez amoniaku – jakie wybrać?

Jednymi z bardziej innowacyjnych dostępnych na rynku farb bez amoniaku są farby Garnier Olia. Ich unikalna formuła z pewnością przypadnie do gustu wszystkim paniom, które cenią sobie naturalne składy kosmetyków. Farby do włosów bez amoniaku Garnier Olia zawierają bowiem aż 60% olejków w kremie koloryzującym. Sekretem tak doskonałego i wszechstronnego działania tych farb są olejki roślinne, które stanowią podstawę receptury serii Olia. Olejki pozwalają na efektywne wnikanie pigmentów w głąb włosów, co zapewnia długotrwałe efekty. Dzięki wykorzystaniu składników naturalnych, kondycja włosów ulega znacznej poprawie, zyskuje niepowtarzalną miękkość i blask. Koloryzacja bez amoniaku to doskonałe wyjście nie tylko dla pań, które nie lubią zapachu amoniaku czy są wrażliwe na działanie jego oparów, ale też dla wszystkich tych, którzy koloryzacji poddają się stosunkowo często.

Farby do włosów bez amoniaku Garnier Olia

Farby do włosów bez amoniaku Garnier Olia to bardzo szeroka gama kolorystyczna, dzięki czemu mogą sięgnąć po nie panie mające bardzo różne oczekiwania co do odcienia farby. Aby koloryzacja mogła zostać przeprowadzona bezpiecznie, warto pamiętać o wykonaniu testu na alergię skórną, ponieważ mimo braku amoniaku w składzie, uczulać mogą obecne w nim barwniki. Gama Olia podzielona jest na 5 grup: blondy, brązy, rudości, czarne i serię Bold. Wśród blondów znaleźć można rozjaśniacz oraz 12 odcieni, zarówno chłodnych, jak i ciepłych. Brązy to 7 propozycji zróżnicowanych pod względem nasycenia oraz gamy: nie brakuje zarówno odcieni ciepłych, jak i zimnych. Garnier w ramach serii Olia proponuje klientkom 4 odcienie rudości od intensywnie czerwonego do delikatnie złocistego. Jeśli chodzi o czerń, w serii Olia znajduje się jedna, klasyczna propozycja.  Z kolei seria Bold to 5 niespotykanych w ofercie innych producentów odcieni dla odważnych kobiet: róż, różowe złoto, intensywna miedź, fiolet oraz głęboka czerwień.


Materiał partnera zewnętrznego