Idealna paleta cieni – czyli jaka?

0
731
paleta cieni do powiek
Paleta cieni wcale nie musi składać się z kilkudziesięciu kolorów. Wystarczy, że będzie ich kilka, za to będą różnorodne | fot.: materiał partnera

Cienie do powiek to jeden z podstawowych produktów do makijażu. Już nawet pojedynczy kolor zaaplikowany na powiekę zmienia wyraz oczu, a zblendowanie dwóch kolorów daje niesamowity efekt. Jak wybrać idealną paletę cieni, by cieszyć się nie tylko pięknymi i trwałymi efektami, ale także przyjemnością aplikacji? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Palety cieni do zadań specjalnych, czyli jak wybrać idealnie? 

Czy istnieją kolory uniwersalne, które pasują do każdego typu urody? Tak! To odcienie nude i szarości. Jeśli masz w swojej kosmetyczce paletę z takimi odcieniami, masz idealną bazę do makijażu na każdą okazję. 

Kolory to jednak nie wszystko. Bardzo istotną kwestią przy wyborze palety jest napigmentowanie cieni, ich konsystencja oraz trwałość. Idealne cienie to te, które mają:

  • aksamitną, kremową konsystencję;
  • mocny pigment;
  • dobrą przyczepność do skóry. 

Aplikacja cieni powinna być lekka i płynna. Jeśli cienie są bardzo suche, nakładanie ich będzie przypominało zabawę ziarenkami piasku: będą uciekać pod pędzlem, zamiast się rozcierać i osiadać na skórze. Podobnie będzie dziać się przy blendowaniu kolorów. Efektem ubocznym jest przy okazji kolorowy proszek pod oczami i na policzkach, co skutecznie utrudnia wykonanie estetycznego makijażu. 

Im więcej pigmentu, tym przyjemniejsza i szybsza aplikacja: wystarczy jedno pociągnięcie, by cień był dobrze rozprowadzony na skórze powiek. 

Idealna paleta cieni to również ta, która jest niewielka (możesz mieć ją zawsze przy sobie – w torebce czy w torbie podróżnej), a przy tym jest zróżnicowana kolorystycznie. To pozwoli na tworzenie różnych stylizacji przy użyciu jednej paletki. 

Czy paleta cieni musi mieć wiele kolorów? 

Paleta cieni wcale nie musi składać się z kilkudziesięciu kolorów. Wystarczy, że będzie ich kilka, za to będą różnorodne. Podstawą są brązy i odcienie nude, a pozostałe kolory powinny być dobrane do Twojego typu urody. 

To idealna opcja, jeśli często przebywasz poza domem i lubisz mieć w kosmetyczce na wszelki wypadek produkty, których użyłaś rano do makijażu. Dzięki niewielkiej palecie o bogatej kolorystyce szybko podrasujesz makijaż lub dodasz mu pazura (np. pokrywając jasny cień ciemniejszym kolorem lub dodając cień z brokatem). To opcja na szybką i sprawną zmianę wizerunku, gdy się spieszysz: np. idziesz spontanicznie na imprezę tuż po pracy. 

Reasumując: idealna paleta cieni to ta, która jest doskonale napigmentowana, ma przyjemną, kremową lub aksamitną konsystencję, a także ta, która nie roluje się w załamaniach powieki i nie osypuje się w czasie aplikacji oraz w ciągu dnia. Tylko w ten sposób uda się osiągnąć doskonały efekt makijażowy przy niewielkim nakładzie pracy!

Materiał partnera