Jak ściągnąć paznokcie żelowe nie uszkadzając przy tym swojej płytki?

0
1072
Jak ściągnąć paznokcie żelowe
Jak ściągnąć paznokcie żelowe, nie uszkadzając przy tym naturalnej płytki? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Noszenie paznokci żelowych ostatnio jest bardzo modne. Przyznasz sama, że wygląda to świetnie, ale do czasu – problem pojawia się w momencie, gdy chcemy pozbyć się warstwy żelu z naszej płytki. Jak ściągnąć paznokcie żelowe, nie uszkadzając przy tym naturalnej płytki?

Paznokcie żelowe – jak się ich pozbyć?

Paznokcie żelowe, które odrosły nie wyglądają estetycznie. Jeszcze gorzej, gdy któryś z nich złamał się i mamy na dłoniach manicure, którego się wstydzimy? Co wtedy? Najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z usługi profesjonalisty. Tylko, że czasem z różnych przyczyn nie jest to możliwe.

Kosmetyczka ratunkiem

Paznokcie żelowe, najlepiej jest ściągnąć u kosmetyczki. Zna ona dokładnie budowę paznokcia i posiada doświadczenie w opiłowywaniu płytki, w sposób  który nie robi krzywdy delikatnym paznokciom. Paznokcie po nałożeniu żelu są osłabione, a nieprawidłowe opiłowywanie może spowodować, że ich kondycja będzie jeszcze gorsza. Zaufana i doświadczona kosmetyczka, ściągnie paznokcie żelowe w 20-30 minut i pozostawi nasza naturalną płytkę w idealnej kondycji – dodaje Joanna Miś – kosmetolożka, redaktorka serwisu o urodzie – https://estetico.pl/.

Domowe sposoby na ściągnięcie paznokci żelowych

Posiadając podstawową wiedzę na temat obchodzenia się z paznokciami, jesteśmy w stanie ściągnąć żel z paznokci w domu, bez uszkadzania naturalnej ich płytki. To jest bardzo ważne, aby nie uszkodzić płytki, gdyż może wdać się zakażenie, płytka może się zdeformować. Zakażenie może wymagać nawet kuracji antybiotykowej, a odkształcenie paznokcia może okazać się niemożliwe do wyleczenia. Pielęgnacja paznokci musi być w takim przypadku bardzo delikatna i wyważona.

Aceton nie taki zły

Ściąganie żelu z paznokci jest trudną sztuką. Dla niewprawionych osób, może okazać się długotrwałą operacją. Aby trochę skrócić ten proces można użyć acetonu. Tą substancję bez trudu można kupić w drogeriach. W prawdzie kosmetyczki korzystają z acetonu do ściągania lakieru hybrydowego, ale żel również będzie się rozpuszczał pod jego działaniem. Aby nie dopuścić do nadmiernego wysuszania skóry wokół paznokci, nie wkładaj palców bezpośrednio do miseczki z acetonem. Zdecydowanie lepiej zastosować metodę podobną do tej wykorzystywanej w salonach – dość gruby kawałek wacika kosmetycznego, zamoczony w acetonie, owiń szczelnie folią aluminiową wokół paznokcia. Dłoń umieść pod ręcznikiem, a całość pod kocem. Ciepło wzmaga działanie acetonu.

15 minut wystarczy, by rozpuścić część żelu. Odwiń folię i spiłuj rozpuszczony żel. Tą procedurę powtarzaj, aż całość żelu ulegnie rozpuszczeniu. Ściąganie żelu acetonem, jest długotrwałe i wymaga dużej cierpliwości. Warto poprosić kogoś o pomoc.

Pilnik uratuje Twoje paznokcie

W przypadku, gdy boimy się używać acetonu, nie znosimy jego zapachu lub mamy alergię, wyjściem będzie opiłowanie paznokci. Dobry pilnik, o odpowiedniej gradacji poradzi sobie szybko z najtrwalszym materiałem. Pamiętaj, aby używać tylko papierowego pilniczka. Wybierz gradację 100 lub nawet 80 –  taka gradacja gwarantuje szybkie i głębokie piłowanie żelu. Pamiętaj, żeby w żadnym wypadku nie stosować takiej grubości pilnika do piłowania naturalnej płytki! To może wyrządzić im dużą krzywdę. Pilnikiem wykonuj ruchy z dołu do góry paznokcia, omijaj przy tym skórki. Każde ich zadrapanie może grozić zakażeniem.

Pamiętaj, że nawet w domu musisz dbać o czystość narzędzi, z których korzystasz. Dla pewności, zawsze użyj spirytusu do ich odkażenia. W żadnym wypadku, nie korzystaj z cążek, radełek czy nożyczek, które mają ślady rdzy. Takie narzędzia nadają się jedynie do utylizacji. Dbaj, aby pilniczki były jednorazowe – to minimalizuje ryzyko przenoszenia czynników zakaźnych.

Frezarka – prawdziwa przyjaciółka paznokci

Idealnym sposobem na ściąganie żelu z paznokci jest użycie frezarki – szybkie ruchy końcówki, która wykonana jest z bardzo twardych materiałów, gwarantuje, że zabieg będzie trwał naprawdę szybko. Poza tym ruchy, jakie wykorzystuje frezarka minimalizują ryzyko uszkodzenia naturalnej płytki. Kolejną zaletą tego urządzenia, jest możliwość bezinwazyjnego usunięcia skórek wokół paznokcia i spiłowanie wszelkich zgrubień i zadziorków. Dobra frezarka z wysokiej jakości końcówkami to must have, każdej pani która musi czasem sama ściągnąć niechciany żel z paznokci.


Materiał partnera zewnętrznego