Jak walczyć z suchą skórą? Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała

0
640
Naturalne kosmetyki wegańskie
Dobre kosmetyki do ciała i nawet najlepsza pielęgnacja ciała nie zawsze dadzą sobie z tym radę, jeśli w ciągu dnia nie zapewni się sobie wystarczającej ilości płynów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że większość problemów skórnych wynika z niewłaściwej pielęgnacji, której skutkiem jest odwodnienie – brak optymalne nawilżenia. Co ciekawe – osoby, które żyją w przekonaniu, że ich cera nie może być niedostatecznie nawilżona, ponieważ ma tendencję do przetłuszczania się – również są w dużym błędzie. Nawet mieszana i tłusta cera mogą być odwodnione. Jakie są objawy przesuszenia skóry i czy pielęgnacja ciała ma na nie wpływ?

Odwodnienie czy przesuszenie?

Chyba każdy dobrze rozumie negatywny wpływ odwodnienia na ogólny stan zdrowia organizmu. Skóra ciała również daje wyraźne znaki, które mogą świadczyć o tym, że coś jest nie tak. Ciągłe uczucie swędzenia, wyraźne przesuszenia i brak przyjemnej gładkości – to wizualne sygnały świadczące o przesuszeniu skóry. Dobre kosmetyki do ciała i nawet najlepsza pielęgnacja ciała nie zawsze dadzą sobie z tym radę, jeśli w ciągu dnia nie zapewni się sobie wystarczającej ilości płynów. To absolutna podstawa, od której trzeba zacząć. Jak jednak rozróżnić skórę odwodnioną od przesuszonej (bo jest między tymi stanami różnica)? Czy pielęgnacja ciała dobrymi kosmetykami może zniwelować skutki odwodnienia skóry?

Zasadniczo suchość odnosi się do rodzaju skóry, a odwodnienie odnosi się do stanu skóry. W przypadku skóry przesuszonej, głównym czynnikiem, który odpowiada za taki stan jest niewystarczająca ilość sebum. Brak naturalnego oleju oznacza, że ​​skóra nie zawiera lipidów. To bardzo niebezpieczne i ma realny wpływ na jej kondycję. Skóra musi przecież zatrzymywać w sobie wilgoć i tworzyć barierę chroniącą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W tym wypadku kosmetyki do ciała mogą mieć wpływ na wygląd skóry i zmniejszyć nieprzyjemne doznania wynikające z przesuszenia.

Z kolei skóra odwodniona nie ma w swoich warstwach wystarczającej ilości wody. Odwodnienie jest spowodowane wieloma czynnikami zewnętrznymi (nie należy do nich pielęgnacja ciała), ale do najczęstszych należą pogoda, środowisko, dieta i spożycie kofeiny, z których wszystkie mogą skutkować zmniejszoną zawartością wody w skórze. Odwodniona skóra, mimo właściwej pielęgnacji ciała, będzie matowa i pomarszczona – uszczypnięta – nie wróci szybko na swoje miejsce.

Właściwa pielęgnacja ciała sposobem na problem niedostatecznego nawilżenia

Sucha skóra sprawia duży dyskomfort – łuszczy się i swędzi. Na ciele typowe obszary świadczące o przesuszeniu obejmują szyję, wnętrze ramion, kolana i uda. Zwiększenie spożycia naturalnych przeciwutleniaczy i zmiana dotychczasowych produktów na naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała (najlepiej wegańskie z dobrym składem, takie jak https://naturalniewloskie.pl/cialo/ ) to pierwsze kroki aby poprawić stan skóry od środka i z zewnątrz. Wbrew pozorom, doskonałym sposobem na poprawę wizualną wyglądu jest pielęgnacja ciała oparta na złuszczające, peelingujące kosmetyki do pielęgnacji ciała. W miarę narastania martwego naskórka, skóra może zmniejszać wchłanianie substancji nawilżających. Zaleca złuszczanie przynajmniej raz w tygodniu, aby usunąć martwe komórki skóry, co pozwala na lepsze działanie kremu nawilżającego. Aby nawilżyć skórę, dobrze jest celować w naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała o dużym stężeniu (np. roślinne wegańskie serum), które dobrze jest zastosować na najbardziej przesuszone miejsca, jeszcze przed nałożeniem nawilżającego balsamu. Naturalne kosmetyki do ciała z prawdziwym kwasem hialuronowym prawdopodobnie najszybciej przywrócą komfort i zdrowy wygląd przesuszonej skóry. Skóra człowieka naturalnie wytwarza kwas hialuronowy, ale pielęgnacja ciała polegająca na stosowaniu roślinnych produktów z jego dodatkiem jest kluczem do rozwiązania problemu odwodnienia. Bardzo dobrze działają również wegańskie kosmetyki do ciała z dodatkiem witaminy B5 i peptydów awokado, które zwiększają zdolność skóry do produkcji własnego kwasu hialuronowego.

Zmiany temperatury i wilgotności mogą naprawdę wpływać na wygląd i zachowanie skóry. Zima jest dla niej szczególnie trudna, ponieważ zimne powietrze o niskiej wilgotności może powodować wysychanie, swędzenie, pękanie i podrażnienie. Zimne powietrze również zwęża pory, zmniejsza krążenie i zmniejsza wydzielanie sebum. Niska wilgotność, gorące prysznice i centralne ogrzewanie również przyczyniają się do odwodnienia skóry, dlatego tak ważne jest stworzenie schematu dostosowanego do zimy, aby złagodzić zmęczoną skórę pogodę. Kosmetyki do ciała zawierające ochronne wyciągi roślinne, lub dodatek prawdziwej oliwy z oliwek mogą wpłynąć nie tylko na zewnętrzny wygląd skóry, ale również jej długofalową kondycję. Pielęgnacja ciała powinna być uzupełniona o co najmniej 8 szklanek wody dziennie!


Materiał partnera zewnętrznego