Jakie odżywki do włosów farbowanych są najlepsze?

0
594
odżywka włosy farbowane
Suche i matowe włosy nie wyglądają korzystnie, a takie mogą się stać, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane. Odżywka do włosów powinna stać się podstawowym produktem tak jak szampon | fot.: materiał partnera

Farbowanie włosów stało się już tak powszechnym zabiegiem, jak ich mycie. Niewiele kobiet ma naturalny kolor włosów. Zdecydowana większość lubi zmiany i farbuje włosy. Każda z pań wie także, że farbowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak wybrać odżywkę? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Odżywki do włosów farbowanych

Suche i matowe włosy nie wyglądają korzystnie, a takie mogą się stać, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane. Odżywka do włosów powinna stać się podstawowym produktem tak jak szampon. Jednak wiele osób zastanawia się na co zwrócić uwagę przy wyborze odżywek. Wielokrotnie zadają pytania typu „jakie polecacie odżywki do włosów„. Dzięki odżywkom włosy nie tylko będą wzmocnione, ale także błyszczące i odpowiednio nawilżone. Odżywka do włosów farbowanych powinna być używana po każdym myciu. Wiadome jest, że nawet najlepsze farby jednak nie są do końca obojętne wobec włosów. Muszą być one regularnie nawilżane. Co zatem powinna zawierać dobra odżywka do włosów? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na składniki, które zapobiegają wysuszeniu i zatrzymują wodę w łusce włosa. Na lato najlepsze będą odżywki do włosów farbowanych zawierające filtr UV, który ochroni włosy przed blaknięciem. Dodatkowo warto także oprócz odżywki przynajmniej raz w tygodniu nałożyć maskę na włosy.

Najlepsze odżywki do włosów farbowanych

Na rynku dostępne są różnego rodzaju odżywki. Jedne należy spłukać po nałożeniu, inne mogą być użyte bez spłukiwania, dostępne są esencje, olejki i maski. Można dobrać odżywkę do koloru farby. Do włosów blond najlepsza jest odżywka neutralizująca, która zapobiega żółknięciu i dodatkowo ochładza odcień. Oczywiście zawiera składniki nawilżające i regenerujące, które także ułatwiają rozczesywanie. Można także wybrać odżywkę do każdego koloru włosów farbowanych z filtrem UV. Sprawdzi się ona doskonale latem. Dobrze by było, aby posiadała ona w składzie witaminę E, która wzmacnia włosy. Ciekawym produktem jest odżywka, która daje efekt laminowania włosów. Co to dokładnie oznacza? Laminowanie ma za zadanie stworzyć specjalną barierę na włosach, która ochroni je przed utratą wody i przesuszeniem. W takiej odżywce znajdują się oleje z rokitnika i białego lnu oraz olej arganowy, które tworzą taką osłonę.

Keratyna na włosy przesuszone

Niektóre panie borykają się z problemem silnie przesuszonych włosów i niekoniecznie jest to wina farbowania. Na szczęście jest keratyna, która intensywnie pielęgnuje i regeneruje zniszczone pasma włosów. Dodatkowo znacząco ułatwia rozczesywanie, a także chroni przed wysokimi temperaturami, czyli chroni także włosy podczas suszenia czy prostowania. Na ryku dostępna jest keratyna bez spłukiwania, którą używa się przed suszeniem. Jest to produkt wspomagający, dlatego nie trzeba rezygnować z odżywki. Keratyna zapewnia włosom głęboką odbudowę. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to jeden z głównych budulców włosa. Stosując keratynę, można domknąć łuski włosów, co powoduje, że są one pełne blasku. Doskonale chroni również przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Bardzo często jest stosowana, aby zmienić strukturę włosa w celu jego wyprostowania.

Materiał partnera