Jakimi fryzurami zaskoczymy w tym roku?

0
412
dwie hipsterki
Propozycji na nadchodzący sezon jest naprawdę sporo i każda z pań może wybrać coś dla siebie, jednak moda na zdrowe i błyszczące włosy nigdy nie przemija | fot.: stock.adobe.com

Zadbane włosy, ułożone zgodnie z najnowszymi trendami to wizytówka eleganckiej pani w każdym wieku. Trendy we fryzurach nie zmieniają się może aż tak szybko jak moda odzieżowa, jednak i tutaj występują gorące tematy. Każdy sezon ma tego typu innowacje dotyczące zarówno cięcia, jak też koloryzacji. Jak zwykle w takich przypadkach nie powinno dzielić się fryzur na te dla młodszych kobiet i te dla nieco starszych. Niemniej jednak krótko ścięte włosy na pewno odmładzają, a tych akurat w nadchodzącym sezonie będzie sporo. 

Modne cięcia na lato 2021

Niewątpliwie krótka fryzura nadaje się na lato. Jest lżejsza i łatwiejsza do codziennej stylizacji zwłaszcza w warunkach urlopowych. Krótkie, kobiece fryzury znów będą modne, podobnie jak w zeszłych sezonach. Obserwować tu można nawiązanie do lat sześćdziesiątych, jednak nowością jest cięcie w subtelne pazurki. Najwięcej ich jest w okolicach twarzy i w grzywce. Nadal będzie modny nieśmiertelny bob, jednak w nieco odmiennych wersjach. Pojawią się drobne loczki na krótkich włosach a także bardziej rozbudowana grzywka. Dysproporcja w długości tyłu i przodu – nadal będzie na czasie. Oprócz drobnych loków blisko głowy wciąż będzie modne dyskretne falowanie robione z pomocą prostownicy. Czasem nawet nie musi być to typowa fala, tylko lekka zmiana kierunku pasma. 

Każde pasmo o takiej samej długości

Oprócz włosów cieniowanych, które znamy z wcześniejszych sezonów, nowością będą równo przycięte włosy z takimi samymi, prostymi grzywkami. W zasadzie modna będzie każda długość, byleby tylko została zachowana ta zasada. Żadnych cieniowań i połyskujące jak tafla lustra włosy. Panie, które z mają naturalne loki, pewnie nie będą rozstawać się z prostownicą. Proste włosy również można układać w delikatne fale, zwłaszcza na bardziej oficjalne okazje. 

Stara i nowa kolorystyka

Jeśli chodzi o koloryzacje na nadchodzące lato, to typowe ombre oddaje pola delikatniejszemu sombre. Pierwszy sposób, gdzie rozjaśnianie przechodziło nieco gwałtownie z ciemniejszego koloru przy skórze do bardzo jasnych włosów na całej długości, już nieco się znudził. Sombre jest natomiast łagodniejszą wersją przechodzenia odcieni, która daje naturalny efekt muśnięcia promieniem słońca. Zupełną nowością jest za to Ribbon Blond, gdzie na jaśniejszym tle maluje się o wiele jaśniejsze wstęgi. Kontrast między kolorami może być spory, jednak szerokie pasma wyglądają niesamowicie stylowo. Ten efekt najwyraźniej widać przy samej skórze głowy. Natomiast im dalej w dół fryzury, tym bardziej pasma wtapiają się w tło. To jednak nie wszystko dla fanek jasnych włosów w tym sezonie. Jeszcze jedną nowością jest szampański blond, który łączy ze sobą złote i miodowe refleksy. Takie ciepłe nuty szczególnie dobrze wyglądają w blasku słońca. Miłośniczki chłodnych odcieni mogą w dalszym ciągu nosić znany z poprzednich sezonów blond szwedzki

Jednak nie tylko blondynki są mogą cieszyć się nowościami latem 2021 roku. Gorącą propozycją dla brunetek jest kolor zimnej czekolady. Czasami może być ona przełamana dyskretnymi blond pasemkami. Modny będzie również przydymiony brąz, ożywiony jaśniejszymi refleksami. Ponadto w nadchodzącym sezonie pojawiają się dawno niewidziane rudości, które mogą pojawiać się jako jednolity kolor lub pasma wokół twarzy. Natomiast zwolenniczki awangardy w dalszym ciągu mogą nosić najróżniejsze barwy na głowie. 

Propozycji na nadchodzący sezon jest naprawdę sporo i każda z pań może wybrać coś dla siebie, jednak moda na zdrowe i błyszczące włosy nigdy nie przemija. Zwłaszcza latem, gdy narażone są one na palące promienia słońca i suchy wiatr, warto od czasu do czasu stosować odpowiednie odżywki i suplementację, aby utrzymać ich dobrą kondycję i kolor. 

TST