Laserowe usuwanie blizn i zmarszczek

0
685
zbliżenie na kobietę dotykająca twarzy na pomarańczowym tle
Blizny mogą przydarzyć się bez względu na wiek czy płeć - wystarczy poważniejsze zadrapanie i już możemy niestety spodziewać się tego, że pozostanie nam ślad | fot.: stock.adobe.com

Człowiek chce zawsze prezentować się jak najlepiej i jest to zupełnie normalne uczucie – dzięki temu jesteśmy od razu bardziej pewni siebie i gotowi do podejmowania wyzwań. Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie poczuć się w 100% dobrze w swoim ciele. U wielu osób przyczyną tego są drobne niedoskonałości, o których po prostu nie możemy zapomnieć. Mogą być to chociażby blizny i zmarszczki.  

Zmarszczki najbardziej dokuczają kobietom, choć mężczyźni również nie uważają ich za swoje najlepsze ozdoby. To jednak one muszą częściej walczyć z krytyką swojego wyglądu – każdy ma jakąś opinie na temat tego, w jaki sposób powinna starzeć się kobieta. A blizny? Blizny mogą przydarzyć się bez względu na wiek czy płeć – wystarczy poważniejsze zadrapanie i już możemy niestety spodziewać się tego, że pozostanie nam ślad. Obecnie na szczęście mamy już dostęp do takich metod, które pozwalają poradzić sobie z tymi problemami – szybko, bezboleśnie i trwale. Jedną z nich jest laser frakcyjny. 

Zalety takiego rozwiązania 

Jak to w ogóle działa? Zadaniem wiązki laserowej jest wniknięcie bardzo głęboko w skórę człowieka. W ten sposób może ona zapoczątkować proces odbudowy skóry – dzieje się to poprzez tworzenie mikrouszkodzeń, które stymulują skórę do produkowania kolagenu. A to właśnie kolagen odpowiada za to, że nasza skóra jest jędrna i dobrze wygląda. Wraz z wiekiem jego produkcja spada i to właśnie dlatego zaczynamy zauważać u siebie pierwsze zmarszczki.  

Jeżeli chodzi o zalety takiego sposobu to na pewno trzeba wspomnieć o tym, że po jego użyciu nie trzeba przebywać w szpitalu – nie ma żadnych poważnych uszkodzeń, więc pacjent może od razu udać się z powrotem do swojego domu. Nie ma tutaj również jakiś szczególnych zagrożeń dla zdrowia – laser ten na pewno nie zagraża naszemu życiu. Wykonanie serii takich zabiegów pomaga trwale pozbyć się zmarszczek i blizn, więc nie musimy obawiać się szybkiego nawrotu problemu. 

Wady takiego rozwiązania 

Tak jak w przypadku każdego innego zabiegu – tutaj również mamy jednak także słabe strony. Są to przede wszystkim koszty, na które nie każdy może sobie pozwolić. Aby osiągnąć zadowalające rezultaty musimy wydać więcej – nie możemy wykonać jednego zabiegu, bo w niczym nam to nie pomoże. 

Czasami po zastosowaniu lasera pojawiają się problemy z opuchlizną, co może od nas wymagać wzięcia kilku dni wolnego w pracy – lepiej będzie pozostać wtedy w domu. Istnieje również ryzyko wystąpienia infekcji, choć zdarza się to bardzo rzadko i można ją stosunkowo łatwo wyleczyć. 


Materiał partnera zewnętrznego