Lato – pokaż stopy! Niezawodne sposoby na pielęgnację stóp

0
581
piękne kobiece stopy nad basenem
Odpowiednio i regularnie wykonywana pielęgnacja pozwoli nam cieszyć się zadbanymi stopami | fot.: stock.adobe.com

Nadchodzi lato, więc zaczynamy zakładać sandały i klapki. Wiele osób jednak tego nie robi, ponieważ wstydzi się swoich niezadbanych stóp. Dotyczy to wielu osób, ponieważ o pielęgnacji stóp często się zapomina. Istnieje również przekonanie, że o stopy można zadbać jedynie w gabinecie kosmetycznym. Warto jednak dobrze zająć się stopami, żeby cieszyć się sandałkami i klapkami. Można to zrobić nawet w domu za pomocą składników z kuchni. Poznaj na to najlepsze sposoby!

Nawilżające kąpiele do stóp

Odpowiednie nawilżenie stóp to podstawa ich pielęgnacji. Moczenie stóp w wodzie ze środkiem myjącym już będzie bardzo pomocne, ale możemy zafundować swoim stopom kąpiel rodem ze spa. Wystarczy, że do miski wlejemy 1/4 szklanki soku z cytryny, 1/4 szklanki mleka. 1/4 szklanki ciepłej wody i 2 łyżki oliwy. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy będziemy trzymać stopy w miksturze do momentu jej wystygnięcia. Stopy będą po tym zabiegu dogłębnie nawilżone.

Peeling stóp

Peeling stóp pomoże nam w pozbyciu się martwego naskórka. Warto go wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki peelingowi nasze stopy będą lepiej wchłaniać kremy i maski do stóp. Przy peelingu wykonujemy masaż, a on dodatkowo usprawni proces krążenia w naszych stopach. Peelingi do stóp możemy kupić w drogeriach, ale można też wykonać domowy. Potrzebować będziemy jedynie 2 łyżki miodu, łyżkę cukru i łyżeczkę cynamonu. Świetnie poradzi on sobie z martwym naskórkiem. Co więcej, ma on działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze oraz przepiękny zapach.

Maseczka i kremy na stopy

Świetnym dopełnieniem pielęgnacji stóp będzie krem oraz maseczka. Kremu do stóp najlepiej jest używać codziennie, a maseczkę wystarczy zrobić raz w tygodniu. Krem zakupimy w drogerii, a maseczkę możemy stworzyć sami w domu. Większość składników do niej znajdziemy w naszej kuchni. Jeśli chcemy zafundować naszym stopom maseczkę zmiękczającą, to potrzebować będziemy jedynie dwa ugotowane, rozgniecione ziemniaki, 2 łyżki mleka i żółtko jaja. Miksturę  tych składników należy trzymać na stopach przez 20 minut. Najlepiej jest przykryć stopy gazą. Ta maseczka zapobiegnie popękanym piętom. Z kolei, jeśli chcemy odżywić nasze stopy, to potrzebować będziemy 3 rozgniecione banany i 2 łyżki dowolnego serka homogenizowanego. Taką papkę trzymamy na stopach przez 15 minut. Stopy będą bardzo odżywione.

Pielęgnacja skórek i paznokci

Gdy zadbamy już o pielęgnację stóp, to trzeba zająć się skórkami i paznokciami. Skórki częściowo zostały starte podczas peelingu. Ich pozostałości powinniśmy odsunąć patyczkiem. Następnie trzeba zająć się paznokciami- skrócić je na prosto za pomocą nożyczek lub cążek, a następnie wyrównać pilniczkiem. Opcjonalnie można także pomalować je na piękny kolor. 

Wiele osób myśli, że o stopy można zadbać jedynie u kosmetyczki, ale jak widać, o stopy można w prosty i niedrogi sposób zadbać (albo wspomóc pielęgnację) w domu. Odpowiednio i regularnie wykonywana pielęgnacja pozwoli nam cieszyć się zadbanymi stopami, a co za tym idzie noszeniem sandałków i klapek bez wstydu.

NDR