Medycyna estetyczna, czyli jak wygrać z procesami starzenia i niedoskonałościami skóry?

0
1228
Piękna i zadbana dziewczyna prawy profil
Skóra każdego z nas, nawet młodych osób każdego dnia  narażone są na szkodliwe działanie niekorzystnych czynników, na stan skóry negatywnie wpływa również stres | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Przeprowadzony w prawidłowy sposób zabieg umożliwia redukcję dyskomfortu spowodowanego nieatrakcyjnym wyglądem i różnego typu niedoskonałościami.

Czym jest medycyna estetyczna?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest medycyna estetyczna. Medycyna estetyczna, jak już sama nazwa wskazuje, stanowi dział medycyny zajmujący się takimi kwestiami, jak: :

 • Profilaktyka starzenia skóry ‒ a więc przeciwdziałanie oraz spowalnianie procesów starzenia skóry, co jednocześnie podnosi jakość życia.
 • Korekta defektów wrodzonych oraz nabytych ‒ na przykład w wyniku choroby, wypadku, uszkodzenia mechanicznego. Mowa tutaj o bliznach, rozstępach, przebarwieniach czy wypadaniu włosów.
 • Rekonstrukcja, czyli odtworzenie stanu sprzed szkodliwych zachodzących w ludzkim ciele szkodliwych procesów.

Zabiegi medycyny estetycznej to zabiegi poza chirurgiczne, które nie powodują dużych dolegliwości bólowych i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Są czynniki, które odróżniają medycynę estetyczną od chirurgii plastycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej

Każdy z zabiegów medycyny estetycznej musi być dostosowany do problemów i potrzeb skóry. Specjalista powinien przeprowadzić dokładny wywiad lekarski, na podstawie którego zaproponuje optymalne rozwiązania. Istnieje jednak grupa zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które cieszą się szczególnym powodzeniem, są to:

 • osocze bogatopłytkowe, czyli wampirzy lifting
 • kompleksowe odświeżanie skóry
 • odmładzania okolicy oka
 • botox
 • wygładzenie i regeneracja laserem CO2
 • niwelowanie zmarszczek wypełniaczami
 • wygładzanie zmarszczek i zapobieganie im
 • i inne

Zabiegi medycyny estetycznej ‒ dla kogo?

Bardzo często zabiegi medycyny estetycznej utożsamiane są z osobami starszymi.  Czy zatem takie zabiegi przeznaczone są wyłącznie dla osób starszych? Nie. Skóra każdego z nas, nawet młodych osób każdego dnia  narażone są na szkodliwe działanie niekorzystnych czynników, na stan skóry negatywnie wpływa również stres. Wszystko to sprawia, że nasza cera jest przesuszona, pozbawiona blasku i i przybiera szary nieestetyczny odcień. W takim przypadku warto zdecydować się na profilaktyczny, dostosowany do potrzeb skóry  zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu będziemy czuć się i wyglądać doskonale.

 Akademia Medycyny Estetycznej w Rzeszowie

Niezależnie od tego, o jakim zabiegu medycyny estetycznej myślimy pamiętajmy, aby zdać się w tej kwestii na osoby kompetentne, które mogą pochwalić się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. Wszystkim zainteresowanym takimi zabiegami polecamy Akademię Medycyny Estetycznej dr Szczepańska w Rzeszowie. W Akademii każdy pacjent traktowany jest indywidualnie a zabiegi dobierane są do jego potrzeb. Wszelkie procedury przeprowadzane są w największą troską o komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

Podsumowanie

Przeprowadzone w prawidłowy sposób zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają spowolnienie procesów starzenia oraz redukcję wszelkiego typu defektów, a to jest droga do atrakcyjnego wyglądu i większej pewności siebie.


Materiał partnera zewnętrznego