Naturalne kosmetyki, które poprawią Twoją cerę

0
637
naturalne kosmetyki
W zależności od efektu jakiego oczekujemy od kosmetyku naturalnego, może on zawierać zupełnie inne składniki naturalne | fot.: materiał partnera

Na stan naszej cery wpływ ma wiele czynników. Pierwszym z nich jest przede wszystkim dieta. Obecnie ludzie żyją bardzo szybkim tempem co przekłada się bezpośrednio na to, że nie odżywiają się dobrze. Często korzystają z gotowych produktów, jedzą zbyt mało warzyw oraz owoców. Zamiast tego karmią swój organizm tłuszczami trans, konserwantami oraz barwnikami, co znajduje później odbicie w stanie cery. Ponadto na skórę wpływ ma również środowisko, powietrze. Obecnie jest ono zanieczyszczone na dość wysokim poziomie, szczególnie w dużych miastach. Dlatego ludzie mają problemy skórne, trądzik itp. Z tymi problemami warto radzić sobie za pomocą kosmetyków, które mają naturalne składy.

Jak wybierać dobre kosmetyki naturalne?

Dziś rynek jest pełen kosmetyków naturalnych. Praktycznie każda marka kosmetyczna posiada już linię takich produktów, ponieważ trafia to w gusta konsumentów. Warto jednak mieć świadomość tego, że kosmetyk kosmetykowi nierówny. Nie wszystko co oznaczone mianem „naturalne” oraz „ekologiczne”, faktycznie takim jest. Dlatego warto sprawdzać certyfikaty, jakie taki kosmetyk posiada. Każdy taki certyfikat jest dla nas potwierdzeniem tego, że był on kontrolowany aż od momentu posadzenia roślin, do zapakowania kosmetyku w pojemnik. Gwarantuje nam to, że mamy do czynienia z czymś bezpiecznym i w pełni naturalnym.

Ponadto warto weryfikować składy takich kosmetyków. Dobrze jest sprawdzać czy nie zawierają one jakichś dodatków. Mogą być to substancje zapachowe, barwniki czy też zbyt duża ilość konserwantów.

Cenne składniki kosmetyków naturalnych

W zależności od efektu jakiego oczekujemy od kosmetyku naturalnego, może on zawierać zupełnie inne składniki naturalne. Jednak jednymi z najpopularniejszych obecnie są: aloes, masło shea oraz różnego rodzaju oleje. Olej z pestek winogron, olej z rokitnika czy też olej z orzechów makadamia. Warto zwrócić swoją uwagę również na algi, wyciąg z kasztanowca itp. Każdy z tych składników ma inne działanie, ale często występują one jednocześnie w jakimś produkcie, zapewniając dodatkowe nawilżenie czy też wspomaganie procesu pielęgnacji cery naczynkowej. W każdym takim kosmetyku wszelkie naturalne wyciągi i zioła powinny być jednak na pierwszym miejscu. Na samym początku musimy jednak zweryfikować, które z nich są w stanie pomóc nam w przypadku stanu naszej cery lub jakiejś choroby z nią związanej.

kosmetyki naturalne
Nie wszystko co oznaczone mianem „naturalne” oraz „ekologiczne”, faktycznie takim jest | fot.: materiał partnera

Kosmetyki naturalne na trądzik

Obecnie wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest trądzik. Nie dotyczy to jednak tylko młodzieży, ale coraz częściej jest przyczyną kompleksów osób dorosłych. Takim poważnym schorzeniem jest między innymi trądzik różowaty, opisany w tym artykule: https://zdrowiewformie.pl/tradzik-rozowaty-przyczyny-objawy-leczenie/.

Choć leczy się go głównie farmakologicznie, a czasem nawet i operacyjnie, warto sięgać również po kosmetyki naturalne. Do codziennej pielęgnacji przyda się chociażby czerwona glinka, która ma działanie antyseptyczne oraz antybakteryjne. Ponadto warto zainteresować się również kosmetykami z arniką górską oraz wyciągiem z kory dębu.


Materiał partnera zewnętrzego