Otoplastyka, czyli korekcja odstających uszu

0
665
korekta odstających uszu
Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w obrębie ucha jest korekta uszu | fot.: stock.adobe.com

Współczesna chirurgia estetyczna oferuje nam wiele możliwych rozwiązań, jeżeli chodzi o korygowanie deficytów urody. Wiele osób boryka się z problemem odstających uszu. Pomóc może im zabieg otoplastyki, którego celem jest przywrócenie właściwego kształtu ucha. Wykonać można go zarówno w przypadku wskazań estetycznych, takich jak chęć korekcji defektu kosmetycznego, jak i w przypadku konieczności wykonania rekonstrukcji  w przypadku doznania urazu.

Wskazania do zabiegu

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w obrębie ucha jest korekta uszu. Wśród innych wskazań wymienić można niedorozwój i wady wrodzone, a także urazy ucha. Częstym wskazaniem jest także nieprawidłowy wygląd małżowiny usznej ze względu na przebytą chorobę nowotworową. Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu swojego ucha i zastanawiasz się, czy wadę można skorygować czy też nie, wówczas warto skonsultować się z chirurgiem plastykiem.

Przeciwwskazania do zabiegu

W przypadku kwalifikacji do otoplastyki lekarz przeprowadza wywiad, mający na celu ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz zaleca wykonanie badań laboratoryjnych. Otoplastyki nie wykonuje się u kobiet ciężarnych i karmiących, a także przy problemach z zaburzeniami krwi, przy nieleczonym nadciśnieniu. Wykonanie zabiegu wyklucza anemia i cukrzyca oraz jakikolwiek stan zapalny w okolicy, która ma zostać poddana zabiegowi.

Czy do zabiegu trzeba się przygotować?

Pierwsza konsultacja z chirurgiem plastykiem to nie tylko ocena stanu zdrowia pacjenta, lecz także przedstawienie wizualizacji nowego kształtu uszu. W czasie konsultacji możesz zadawać pytania, poinformować lekarza o spodziewanych efektach, a także poznać kosztorys planowanej operacji. Jeżeli zdecydujesz się na zabieg, wówczas lekarz zaleci ci wykonanie serii badań, niezbędnych do przeprowadzenia korekcji uszu, a także sfotografuje dokładnie twoją głowę, a zwłaszcza uszy. Zabieg warto wykonywać u specjalistów. Jednym z takich miejsc jest klinka Timeless z Warszawy. 


Materiał partnera zewnętrznego