Preparaty do oczyszczania twarzy

0
831
kobieta myjąca twarz żelem do mycia twarzy
Kosmetyki tego typu mają przede wszystkim myć twarz, oczyszczać ją z resztek makijażu, sebum i zanieczyszczeń | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Żel oczyszczający do twarzy, podobnie jak inne kosmetyki, powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry. Mnogość dostępnych kosmetyków jest ogromna, co z jednej strony daje wiele możliwości dopasowania właściwych produktów, ale z drugiej strony powoduje niekiedy, że sięgamy po niewłaściwe kosmetyki. Poszukując takiego dla siebie, trzeba wziąć pod uwagę potrzeby skóry i jej ewentualne bolączki. Niedopasowany żel może zaostrzyć problemy i zablokować możliwość wyleczenia niektórych poważniejszych schorzeń, takich jak AZS czy trądzik.

Jaki żel oczyszczający do twarzy wybrać?

Na początek trzeba określić swój typ cery. Chodzi o podstawowe stwierdzenie, czy mamy cerę suchą, tłustą, normalną czy może mieszaną. To pomoże już wyeliminować takie kosmetyki, które z pewnością nie będą nam dobrze służyć. Dobry żel oczyszczający do twarzy powinien jednocześnie wyróżniać się odpowiednim składem. Najważniejsze zadanie, jakie spełniają takie kosmetyki to oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Umożliwiają to substancje myjące, takie jak Hexylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine czy grupa Glucoside. W skład takich kosmetyków wchodzą też często kwasy, z których każdy działa nieco inaczej. Glycolic Acid nawilża i regeneruje naskórek. Kwas salicylowy z kolei pomaga zwalczyć podrażnienia i stany zapalne. Citric Acid wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponieważ żel oczyszczający do twarzy najczęściej wymaga użytkowania wraz z wodą, można spodziewać się, że skóra zareaguje wysuszeniem. Z tego powodu warto szukać w składzie substancji, które zapobiegają nieprzyjemnemu ściągnięciu skóry.

Jak skutecznie oczyszczać twarz?

Kosmetyki tego typu mają przede wszystkim myć twarz, oczyszczać ją z resztek makijażu, sebum i zanieczyszczeń. Chcąc wybrać dla siebie odpowiedni żel oczyszczający do twarzy, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego skład czy przeznaczenie do określonego typu skóry, ale też konsystencję produktu oraz czy jest przeznaczony do demakijażu, czy dogłębnego oczyszczania. Niekiedy można też trafić na kosmetyk, który do pewnego stopnia jest uniwersalny. Żel oczyszczający do twarzy Normaderm Vichy można stosować o każdej porze dnia, a do tego jest bardzo łagodny, przez co mogą go używać nawet osoby z bardzo wrażliwą i problematyczną skórą. Poza żelami jednak warto wziąć pod uwagę inne preparaty do oczyszczania twarzy. Niektóre płyny micelarne łączą w sobie zalety różnych kosmetyków. Pozwalają jednocześnie usunąć makijaż i głębsze zanieczyszczenia. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie zawsze i dla każdego typu skóry. Peelingi natomiast mogą pogłębić oczyszczanie, pozwalając na pozbycie się złuszczonego naskórka. Dla cery wrażliwej dobrym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny, który nie wymaga tarcia skóry. Przydatnym kosmetykiem, zwłaszcza dla osób z cerą trądzikową, będzie też tonik. Taki kosmetyk jest łatwy w stosowaniu i pozwala na zdezynfekowanie skóry, ale też jej nawilżenie, i ukojenie podrażnień czy zaczerwienień.


Materiał partnera zewnętrznego