Przeszczep włosów: charakterystyka zabiegu

0
1590
Dr Piotr Turkowski
Doktor Turkowski ma ogromne doświadczenie w przeszczepie włosów metodą FUE, co potwierdza duże grono zadowolonych pacjentów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Problem nadmiernego wypadania włosów jest znany od wielu stuleci. Techniki wykonywania zabiegów przeszczepu włosów są więc ciągle unowocześniane. Do przyczyn wypadania włosów należą naturalne procesy starzenia, zaburzenia hormonalne, różnego rodzaju choroby oraz niedobory składników mineralnych i witamin. Lekarze medycyny estetycznej oferują zatem zabiegi przeszczepu włosów wykonywane różnymi metodami.

Czym jest przeszczep włosów?

Do przeszczepu włosów używa się mieszków włosowych pacjenta. Pobrane mieszki umieszcza się w strefie biorczej. Podczas oględzin skóry lekarz wyznaczy strefę i opowie o przebiegu zabiegu. Przeszczep własnej tkanki nie wywoła odrzucenia i reakcji alergicznej. Najczęstszymi pacjentami są osoby zgłaszające się z problemami łysienia w obrębie skóry głowy.

Metoda przeszczepu włosów FUE

FUE to najbardziej nowoczesna metoda przeszczepu włosów. Mieszki włosowe pobierane są zazwyczaj ze strefy potylicznej i umieszczane na szczycie głowy lub zakolach. Miejsca przeszczepu są ustalane indywidualnie na podstawie oględzin skóry pacjenta. Lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe, które są następnie poddane ocenie i przygotowane do wszczepienia. Do zabiegu nie trzeba specjalnie się przygotowywać.

Wskazania do przeszczepu włosów

Zabieg przeszczepu wykonuje się w przypadku nadmiernej utraty owłosienia. Często pacjentami są osoby z łysieniem androgenowym. Możliwy jest również przeszczep włosów w przypadku osób z bliznami pourazowymi lub pooperacyjnymi. Zabieg polecany jest szczególnie w przypadku osób, które noszą krótkie włosy.

Przygotowanie do zabiegu

Podczas pierwszej wizyty lekarz poinformuje o wszystkich zaleceniach dotyczących przygotowania do transplantacji. Przeszczep włosów to dość prosty zabieg, który nie wymaga zazwyczaj specjalnych przygotowań. Należy wykonać badania, które wcześniej zlecił lekarz. Specjaliści podkreślają, że 2 tygodnie przed nie należy przyjmować leków, które rozrzedzają krew. Dzień przed zabiegiem należy natomiast unikać alkoholu i kawy. Lekarz podczas konsultacji może przekazać indywidualne zalecenia dopasowane do sytuacji konkretnego pacjenta. Na zabieg pacjent powinien zgłosić się w bluzie z kapturem lub zabrać czapkę. Przydatna bowiem będzie ochrona skóry głowy po zabiegu.

U kogo przeszczepić włosy?

Podczas planowania przeszczepu włosów bardzo ważny jest wybór doświadczonego specjalisty. Nowoczesna klinika zadba również o komfort pacjenta, a pracownicy będą zaangażowani w zabieg. Doktor Turkowski ma ogromne doświadczenie w przeszczepie włosów metodą FUE, co potwierdza duże grono zadowolonych pacjentów. Dobry specjalista to gwarancja najlepszych efektów i profesjonalnie wykonanego zabiegu. Przeszczep włosów metodą FUE wymaga dużej zręczności i umiejętności oceny jakości mieszków włosowych. Może go zatem wykonać tylko najlepszy specjalista, którym w Warszawie jest dr Turkowski (https://piotrturkowski.pl).


Materiał partnera zewnętrznego