Trendy w makijażu

0
862
mocno podkreślone brwi
Aktualnie największym trendem panującym w makijażu jest bez wątpienia podkreślenie brwi | fot.: Fotolia

Czym się obecnie malują Polki? Na jakie trendy kosmetyczne zwrócić uwagę? Wybór jest tak ogromny, że trudno się w nim nie pogubić. Palety rozświetlaczy, pigmenty, tinty. Nadszedł czas aby przestać się ich bać i zwrócić na nie uwagę.

Szybki rozwój makijażu

Obecnie make-up rozwija się niezwykle szybko. Spowodowane jest to między innymi rozwojem takich platform jak YouTube. Powstaje mnóstwo tutoriali dotyczących wykonywania makijażu, co doskonale widać na ulicach. Kobiety coraz częściej sięgają po odważne kolory i nie boją się eksperymentować. W końcu to tylko makijaż, który nie zostaje z nami na zawsze. Jeszcze szybciej zmieniają się trendy, które zmieniają się szybciej niż pogoda za oknem w marcu. Obecnie króluje błysk, jak nigdy wcześniej stawiamy na świetlistą naturalną cerę oraz naturalny blask. Jeszcze niedawno matowa pomadka w płynie była czymś zupełnie oczywistym. Teraz natomiast ponownie doceniamy jak zbawienne dla naszych ust są szminki nawilżające.

Najnowsze trendy

Aktualnie największym trendem panującym w makijażu jest bez wątpienia podkreślenie brwi. Ich odpowiednie zaznaczenie dodaje oprawę i ramę całej twarzy. Do wyboru mamy pomady, które są trwałe, wodoodporne, dające mocny efekt. Natomiast bardzo łatwo z nimi przesadzić. Dla mniej wprawionych rąk dobrym wyborem będą kredki czy cienie specjalnie do tego przeznaczone. Dla posiadaczek grubych mocno zaznaczonych brwi stworzono pudry, które w delikatny sposób podkreślają i ujednolicają. Nowością w tym sezonie w podkreślaniu oka są pigmenty, które połyskują na wiele kolorów w zależności od kąta padania światła. Cudownie mienią się dzięki bardzo drobnym drobinkom na środku powieki, jednocześnie tym samym powiększając oko. Konturowanie mimo, iż jest popularne już od jakiegoś czasu nadal okrywamy jego możliwości. Trendem w tym przypadku są rozświetlacze w płynie, które posiadają łagodniejsze wykończenie niż ich siostry w kamieniu. Można je również dodać do balsamu do ciała. Wtedy nasza skóra zyska zdrowy blask i będzie się iskrzyć w wiosennym słońcu.

Co warto mieć w kosmetyczce ?

Obowiązkowo w kosmetyczce musi się znaleźć podkład, który podczas codziennego noszenia będzie leki i nie będzie zatykał porów. Doskonałym trendem w tej kwestii są kremy CC, odpowiedniki popularnych modeli podkładów w wersji odciążonej. Na co dzień, kiedy nie potrzebujemy pełnego krycia warto po nie sięgnąć, ponieważ będą miały lepszy wpływ na kondycje naszej skóry w dłuższej perspektywie.  Do łask powróciły w tym sezonie błyszczyki i szminki nawilżające. To spore ukojenie do przesuszonych przez trwałe pomadki zastygające ust. Warto także się wyposażyć w dobrej jakości pędzelek do blendowania cieni. Nawet najlepsze cienie na świece nałożone w zły sposób na powiece będą wyglądać marnie. Dobrze rozblendowany cień na powiece potrafi diametralnie zmienić wygląd całego makijażu.

 

Podsumowując, trendów obecnych w makijażu jest bardzo dużo. Warto po nie sięgać, aby ciągle ulepszać swój warsztat, poszerzać swoje możliwości oraz próbować nowych czasem rewolucyjnych rozwiązań. W tak kreatywnej strefie jakim jest make-up otwarta głowa jest niesamowicie użyteczna. Nie należy także całkowicie popadać w trendy jakie są nam nasuwane, najlepiej wybrać te w których czujemy się najlepiej i najpiękniej.

ERE