Catering dietetyczny a trening

0
1804
catering dietetyczny
Bardzo często, zwłaszcza u osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy istnieje przekonanie, że im mniej zjedzą, tym szybciej osiągną swój cel. Niestety nie działa to w ten sposób | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Trening jest nieodłącznym elementem diety. Należy pamiętać, że działa to również w drugą stronę. Jeśli ktoś intensywnie ćwiczy to musi zadbać o dostarczenie do organizmu odpowiedniej dawki wartości energetycznych.

posiłki przy treningu
Posiłki są szczególnie ważne jeśli uprawia się sport | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Posiłek po treningu – dlaczego taki ważny?

Bardzo często, zwłaszcza u osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy istnieje przekonanie, że im mniej zjedzą, tym szybciej osiągną swój cel. Niestety nie działa to w ten sposób. Okazuje się, ze jest wręcz przeciwnie, a mianowicie, by schudnąć trzeba jeść. Posiłki są szczególnie ważne jeśli uprawia się sport. Ćwiczenia fizyczne wywołują szereg zmian w organizmie. Nie chodzi tu jedynie o redukcję tkanki tłuszczowej, ale również o tzw. zjadanie własnych mięśni, czy osłabienie całego ciała. By temu zapobiec należy dostarczyć odpowiednich wartości energetycznych. Wówczas organizm będzie miał się czym pożywić, co ułatwi mu proces regeneracji, a także rozrostu mięśni. Ważne jest, by posiłek został zjedzony po każdym treningu i to niezależnie od pory dnia, w której był wykonywany. Tu napotykamy kolejny mit, a mianowicie, że nie powinno się nic jeść w godzinach wieczornych. To przekonanie występuje w wielu formach i wiele osób stosuje się do niego nawet nie sprawdzając jego wiarygodności. Fakt jednak jest taki, że po wysiłku fizycznym należy jeść i to nawet w godzinach wieczornych, a pomóc w tym może catering dietetyczny.

trening a odpowiednia dieta
Posiłki powinny być przemyślane i ułożone pod potrzeby konsumenta. Mają one spełniać zapotrzebowanie kaloryczne, ale nie obciążać nadmiernie organizmu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Catering dietetyczny, a wysiłek fizyczny

Jak już zostało ustalone, by organizm prawidłowo funkcjonował (zwłaszcza po treningu) to musi zostać odpowiednio odżywiony. Bardzo pomocny w tym temacie będzie catering dietetyczny. Wszystko dlatego, że nie chodzi tu od jedzenie tzw byle czego. Posiłki powinny być przemyślane i ułożone pod potrzeby konsumenta. Mają one spełniać zapotrzebowanie kaloryczne, ale nie obciążać nadmiernie organizmu. Tak więc catering dietetyczny z menu, które przygotował specjalista z dzieciny żywienia, oczywiście po konsultacjach z użytkownikiem będzie dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze posiłki będą odpowiednio zbilansowane, po drugie dostarczone pod same drzwi, a po trzecie zawsze będą czekały na odpowiednią porę, by je spożyć. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu. Sprawdzi się również w przypadku osób, które nie odnajdują się w kuchni i stworzenie dla nich posiłku jest wyzwaniem. Można oczywiście się wspomagać ogólnie dostępną wiedzą. Przykłady różnych diet można znaleźć np. w tym miejscu https://www.eatzone.pl/pl-PL/Blog gdzie opisane są różnego rodzaju zagadnienia. Na tej stronie można również zapoznać się z rodzajami świadczonych usług. Catering dietetyczny stale rozwija się w naszym kraju. W związku z tym warto być na czasie i sprawdzać aktualne nowinki. Być może pojawi się opcja idealna dla nas pod względem dowozu, rodzaju menu, a także ilości dostarczanych prosto do domu posiłków. Niezależnie od tego, na którą z nich padnie wybór to należy zapamiętać, że dieta i trening to nierozłączne elementy. Bez każdego z nich będzie dużo trudniej osiągnąć wyznaczone cele, czy to redukcji tkanki tłuszczowej, czy też wzrostu masy mięśniowej.


Materiał partnera zewnętrznego