Co daje mata do akupresury?

0
439
mata do akupresury
Celem, jaki ma mata do akupresury jest wywołanie delikatnego ucisku na dane części ciała | fot.: stock.adobe.com

Mata do akupresury jest niezwykle przydatna, jeżeli zmagamy się z bólami szyi, kręgosłupa, czy też dokucza nam rwa kulszowa. Ta właśnie mata znacząco wspiera działanie całego układu sercowo-naczyniowego. Właśnie z jej pomoc możemy wykonać masaż całego ciała, czy też stóp. Koniecznie musimy jednakże pamiętać o tym, że mata nie jest w stanie zastąpić nam odpowiedniego procesu leczenia oraz diagnostyki, gdyż może stanowić ona tylko i wyłącznie ich uzupełnienie. 

Czym jest akupresura?

Celem akcesoriów do masażu, takich jak mata do akupresury jest wywołanie delikatnego ucisku na dane części ciała. Warto wiedzieć, że akupresura powstała w Chinach, a jej zwolennicy twierdzą, że przez organizm każdego człowieka płynie życiodajna energia, która jeżeli zostanie w jakimś miejscu zablokowana, to spowoduje nieprawidłowe działanie jakiegoś narządu. Odblokowanie sprowadza się do wywołania ucisku określonych miejsc, które nazywane są meridianami. 

Mata do akupresury – jak używać?

Po macie do akupresury możemy chodzić, ponieważ znacząco wesprze to ogólną kondycję naszych nóg, a w szczególności krążenie, co jest bardzo ważne, kiedy prowadzimy siedzący tryb życia. Takie właśnie osoby powinny spacerować po macie przynajmniej dziesięć minut dziennie. Możemy się na niej również położyć, ponieważ im większy będzie nacisk, tym lepsza będzie poprawa ukrwienia danego miejsca, dlatego też taką matę możemy dodatkowo docisnąć dłonią, czy też z jej pomocą rozmasować miejsce, gdzie czujemy ból. Po przeprowadzonym zabiegu powinniśmy robić również ciepłe okładu. Tego typu masaż powinien być wykonany przed snem, ponieważ jeżeli ciało będzie zrelaksowane, to szybciej zaśniemy, a co za tym idzie regeneracja będzie przyspieszona. 

Jak działa masaż, który zapewnia nam mata do akupresury?

Ucisk tkanek, który został spowodowany właśnie przez matę z kolcami, ma wpływ na cały nasz organizm, ponieważ jeżeli układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny zostaną pobudzone, to znacznie zwiększy się nasza odporność. Dzięki działaniu maty do akupresury, nastąpi stymulacja centralnego układu nerwowego, przez co nastąpi wyrzut endorfin, a więc tak zwanych hormonów szczęścia, które ponadto mają działanie przeciwbólowo. Ponadto, dzięki działaniu maty zmniejszony zostanie cellulit, jak również wszelkie tkanki i komórki, które znajdują się w naszym organizmie zostaną dotlenione. Warto wiedzieć, że lecznicze działanie maty do akupresury, docenione zostało przez osoby, które pracują fizycznie, są przeciążone wysiłkiem i pracują zdanie, prowadząc głównie siedzący tryb życia. Jeżeli systematycznie będziemy korzystać z maty, to znacząco przyspieszy to regenerację naszego ciała. 

Materiał partnera