Czym jest laseroterapia wysokoenergetyczna?

0
428
laseroterapia
Za pomocą aparatu do laseroterapii wysokoenergetycznej można leczyć niemal każdą część ciała | fot.: materiał partnera

W dzisiejszych czasach jedną z wiodących dziedzin fizykoterapii jest terapia laserem wysokoenergetycznym. Należy zaznaczyć, że cieszy się ona bardzo dużą popularnością, ponieważ jest niezwykle skuteczna. Tego rodzaju terapia zalecana jest dla wszystkich tych osób, którym zależy na uzyskaniu szybkich efektów przeciwbólowych i długotrwałych efektów regeneracyjnych. Co zatem warto wiedzieć na temat laseroterapii wysokoenergetycznej?

Laseroterapia wysokoenergetyczna – podstawowe informacje

Laseroterapia wysokoenergetyczna to metoda leczenia bólu przy wykorzystaniu promieniowania laserowego.  Za pomocą bólu nasz organizm sygnalizuje nam, iż doszło do uszkodzenia tkanki. Zakończenia nerwów czuciowych (necyceptory) rozpoznają bodźce, które wywołują wrażenie bólu. Oprócz działania przeciwbólowego laseroterapia wysokoenergetyczna daje nam także efekty biostymulacyjne oraz efekty przeciwzapalne. Na skutek tego typu terapii zwiększa się przebudowa tkanek i produkcja kolagenu, zaś naczynia krwionośne rozszerzają się i dotleniają. Obecnie z laseroterapii wysokoenergetycznej korzysta się w naprawdę wielu dziedzinach medycyny. Pacjenci doceniają to, że jest to metoda efektywna, bezbolesna i szybka. Ten sposób leczenia swoje zastosowanie znajduje między innymi w chirurgii, onkologii, ginekologii, okulistyce, stomatologii czy też w medycynie estetycznej. Laseroterapię wysokoenergetyczną często stosuje się także w ortopedii, rehabilitacji czy też fizjoterapii sportowej. Warto zaznaczyć, że leczenie z wykorzystaniem aparatu do laseroterapii wysokoenergetycznej nie niesie za sobą skutków ubocznych i nie obciąża organizmu.

laseroterapia
Laseroterapia wysokoenergetyczna to metoda leczenia bólu przy wykorzystaniu promieniowania laserowego | fot.: materiał partnera

Wskazania do laseroterapii wysokoenergetycznej – jakie choroby można leczyć przy wykorzystaniu tego typu lasera?

Za pomocą aparatu do laseroterapii wysokoenergetycznej można leczyć niemal każdą część ciała. Takie leczenie znajduje zastosowanie w wielu jednostkach chorobowych. Z terapii tego typu możemy skorzystać między innymi przy różnego rodzaju stłuczeniach, naderwaniach, skręceniach i zwichnięciach, a także przy zapaleniu stawów, zespołach bólowych kręgosłupa, zespołach przeciążeniowych, rwie kulszowej czy też w przypadku leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Warto również wiedzieć, że laser pozytywnie wpływa na proces szybszego leczenia się ran. Laseroterapia wysokoenergetyczna sprawdza się zarówno przy świeżych urazach, jak i przy bólach przewlekłych.

Aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej

Aby laseroterapia wysokoenergetyczna była jak najbardziej skuteczna musi być wykonywana przy zastosowaniu dobrej jakości sprzętu. Nowoczesne lasery są bardzo wydajne i potrafią przenikać na duże głębokości. Dobry aparat do laseroterapii wysokoenergetycznej to szansa na osiągnięcie lepszej skuteczności w leczeniu. Większa moc lasera to więcej energii, dzięki której można pokonać źródło urazu. Leczenie z wykorzystaniem aparatu do laseroterapii wysokoenergetycznej jest doskonałą alternatywą do bardziej inwazyjnych metod terapii czy też do leczenia farmakologicznego.

Materiał partnera