Kiedy jest dobra pora na wybielanie zębów?

0
621
młoda uśmiechnięta kobieta białe zęby
Przed rozpoczęciem wybielania zębów w gabinecie dentystycznym powinieneś wyleczyć wszystkie ubytki w zębach | fot.: stock.adobe.com

Marzysz o białym uśmiechu, niczym uśmiechy hollywoodzkich gwiazd? Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym pomoże ci osiągnąć ten efekt. Czy jest jednak najlepsza pora na ten rodzaj zabiegów?

Zadbaj o higienę zębów

Jeżeli chcesz wybielić zęby, to powinieneś się zastanowić, czy dbasz właściwie o zęby. Powinieneś je szczotkować dwa razy dziennie, nitkować przestrzenie międzyzębowe, a także stosować płyn do płukania jamy ustnej. Warto jednak pamiętać też o tym, że nadmierna higiena jamy ustnej nie przyniesie korzyści zębom, więc trzeba znaleźć złoty środek. Jeżeli nie dbasz o higienę jamy ustnej właściwie, wówczas wybielanie zębów nie pomoże na długo – zęby szybko wrócą do pierwotnego koloru.

Wylecz wszystkie ubytki

Przed rozpoczęciem wybielania zębów w gabinecie dentystycznym powinieneś wyleczyć wszystkie ubytki w zębach. Odwiedź więc swojego stomatologa i sprawdź, jaki jest stan twojej jamy ustnej. W czasie wizyty u stomatologa warto wykonać także skaling i piaskowanie zębów. Zabiegi te polegają na usunięciu zalegającego na zębach kamienia nazębnego oraz innych osadów. Dzięki temu zabiegowi zęby również stają się gładkie i jaśniejsze. Skaling i piaskowanie powinno się robić dwa razy w roku, zaś osoby palące i pijące dużo kawy powinny korzystać z tej możliwości częściej.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Jeżeli chcesz mieć białe zęby, możesz skorzystać z różnych metod wybielania zębów. Jedną z nich jest stosowanie wybielającej pasty do zębów. Zwykle pasty te mają wysoki wskaźnik ścieralności, czyli RDA. Nie są więc one polecane dla osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów. Inną metodą jest wybielanie nakładkowe, czyli przy użyciu specjalnych nakładek, które nosi się przez parę godzin dziennie. Przygotowuje je stomatolog i on zaleca czas ich noszenia. Najwygodniejszym sposobem jest jednak wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym na przykład przy użyciu lampy Beyond. Pozwala to na wybielenie zębów w czasie jednej wizyty. We Wrocławiu polecamy gabinet stomatologiczny acusdent.wroclaw.pl.

Materiał partnera