Pierwsze zajęcia pole dance – czego możesz się spodziewać?

0
2550
pole dance
Silne ręce to podstawa, żeby zacząć! – jest to jeden z najczęściej spotykanych mitów | fot.: stock.adobe.com

Pole dance jest obecnie jedną z najpopularniejszych form aktywności. Płynnie unoszące się w powietrzu tancerki, wirujące niczym nic nieważące delikatne piórka. W rzeczywistości pole dance to jeden z bardziej wymagających sportów artystycznych. Jednak, jak to mówią, nie od razu Rzym zbudowano. Każdy kiedyś zaczynał.

Jak wyglądają pierwsze zajęcia?

Silne ręce to podstawa, żeby zacząć! – jest to jeden z najczęściej spotykanych mitów. Po pierwsze, w pole dance używamy wszystkich mięśni. Po drugie, to po prostu nie jest prawda! Na pierwszych zajęciach nikt nie wymaga od ciebie siły, ani kaloryfera na brzuchu. Wszystkiego będziesz uczyć się od początku. Forma przyjdzie z czasem.

Co będziemy robić na pierwszych zajęciach?

  • floorwork (figury wykonywane na podłodze przy rurce)
  • najprostsze piruety w powietrzu
  • nauka wspinaczki
  • ćwiczenia wzmacniające ciało i pozwalające stopniowo nabyć siłę

W każdym bądź razie! Naprawdę nie masz się o co martwić. Jedyne czego potrzebujesz, to odwaga i przełamanie swoich lęków. Resztę pozostaw wykwalifikowanym instruktorom, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Na pewno nie pozwolą, aby stała ci się krzywda.

Początkujący martwią się też często, że w pole dance będą musieli pokazać zbyt dużo ciała. Oczywiście, dla zaawansowanych grup, im mniej materiału na ciele, tym lepiej. Pozwala to na większa przyczepność skóry do rurki. Bez tego, bardziej skomplikowane figury są niemożliwe do wykonania. Jednak idąc na pierwsze zajęcia nie musisz się o to martwić. W zupełności wystarczą ci t-shirt i krótkie spodenki. Z czasem na 100% przyjdzie większa pewność siebie!

pole dance taniec na rurze
Na pierwszych zajęciach nikt nie wymaga od ciebie siły, ani kaloryfera na brzuchu | fot.: stock.adobe.com

Jak przygotować się na pierwsze zajęcia pole dance?

Istnieje kilka praktycznych wskazówek i porad dla początkujących, które mogą okazać się naprawdę wartościowe. Naprawdę warto się do nich zastosować.

  • W dniu treningu, i najlepiej dzień przed, należy unikać kremowania ciała balsamem.
  • Ubierz się w niezbyt luźny t-shirt i krótkie spodenki.
  • Weź ze sobą wodę.
  • Przed rozpoczęciem zajęć zdejmij z sobie wszystkie wisiorki, bransoletki i pierścionki, aby nie wyrządzić sobie krzywdy i nie uszkodzić rurki!
  • Instruktor jest dla ciebie, więc nie bój się pytać (nawet jeśli 10 raz pytasz o to samo, a dalej nie do końca rozumiesz)

Jeśli po tym artykule wciąż czujesz, że możesz nie dać rady, to przemyśl zabranie ze sobą przyjaciółki. Jednak gwarantuję ci, że wszyscy na pierwszych zajęciach pole dance będą tak samo przerażeni i zagubieni jak ty. Gdy pierwsze niepewności i zagadki miną, to bardzo szybko zaczną nawiązywać się pierwsze znajomosci. Atmosfera już po chwili się rozluźni.  

Pole dance, to piękny i w późniejszym czasie bardzo wymagający sport, owszem. Jednak na początku twojej rurkowej przygody naprawdę nie musisz się zamartwiać tak nieistotnymi kwestiami, jak twoja siła itd. Dla ułatwienia zastosują się do powyższych zaleceń, a dobra zabawa będzie gwarantowana. Po prostu zacznij, bo naprawdę warto. W zamian nauczysz się latać, a już po kilku miesiącach będziesz silniejsza, niż kiedykolwiek byłeś!

SKI