Preparaty na kleszcze | Ranking 2020

0
975
znak na drzewie ostrzegający przed kleszczami
Nie ma niestety w pełni skutecznych repelentów. Kiedy już dochodzi do ugryzienia kleszcza, warto sięgnąć po sprawdzone preparaty, które zmniejszają obrzęk, zaczerwienienie oraz świąd | fot.: stock.adobe.com

Ukąszenie kleszcza często wywołuje reakcję uczuleniową na skórze. Jej objawami jest opuchlizna, zaczerwienienie, ból i swędzenie. Można je zmniejszyć dzięki preparatom dostępnym w aptekach. Na co warto postawić? Najskuteczniejsze środki na ugryzienia kleszcza prezentujemy poniżej.

Ugryzienie kleszcza – leczenie objawów

Nie ma niestety w pełni skutecznych repelentów. Kiedy już dochodzi do ugryzienia kleszcza, warto sięgnąć po sprawdzone preparaty, które zmniejszają obrzęk, zaczerwienienie oraz świąd.

1. Bite Away

Bite Away to jeden z najskuteczniejszych, naturalnych środków, pomagający szybko uporać się z przykrymi dolegliwościami po ugryzieniu kleszcza. Certyfikowane urządzenie medyczne działa w oparciu o terapię skoncentrowanym ciepłem. Jego końcówka nagrzewa się do ok. 51 stopni. Po przyłożeniu jej do miejsca ukąszenia, szybko przynosi ulgę i niemal natychmiast aktywuje procesy lecznicze w skórze. Może być stosowany przez alergików i dzieci.

Więcej wiadomości na temat leczenia skoncentrowanym ciepłem można znaleźć tutaj.

2. Allertec

Allertec należy do preparatów antyhistaminowych, które pomagają zmniejszyć stan podrażnienia skóry, wywołany przez ugryzienia owadów i kleszczy. Aerozol aplikuje się bezpośrednio na miejsce ukąszenia kleszcza. Może być stosowany u dzieci przy zachowaniu środków ostrożności.

3. Fenistil żel

Fenistil żel to chyba najpopularniejszy z preparatów antyhistaminowych dostępnych na rynku. Łagodzi świąd i zaczerwienienie skóry, przynosi szybko ulgę. Preparat należy używać z wielką ostrożnością u małych dzieci.

4. Entil ukąszenia – plasterki

Oprócz standardowych maści i żeli można również postawić na plasterki Entil. Mają działanie przeciwbakteryjne, pomagają zmniejszyć zaczerwienienie, łagodzą świąd i podrażnienie skóry. Łatwo się przyklejają, a zastosowanie przeźroczystego materiału pozwala nieustannie kontrolować stan rany. Mogą być bezpiecznie stosowane u dzieci.

Repelenty – lepiej zapobiegać niż leczyć

Aby ograniczyć prawdopodobieństwo ugryzienia kleszcza, warto sięgnąć po skuteczne środki odstraszające, które występują w formie kremów, maści, sprayu lub bransoletek.

1. Mugga Insect Repellent

Spray Mugga odstrasza nie tylko kleszcze, ale też komary, bąki i meszki. Pozwala cieszyć się przyjemnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, bez obaw o ukąszenia owadów i kleszczy. Rozpyla się go bezpośrednio na skórę. Działa nawet do 6 godzin. Może być stosowany u dzieci powyżej 2. roku życia.

2. Kick the Tick

Kick the Tick to drugi ze sprayów, które skutecznie odstraszają komary, meszki i kleszcze. Stosuje się go bezpośrednio na skórę, a jego działanie utrzymuje się przez około 2 godziny. Można go używać u dzieci od 3. roku życia.

3. Trix – bransoletka odstraszająca kleszcze

Bransoletka Trix została zaimpregnowana olejkiem eukaliptusowym, dzięki czemu skutecznie odstrasza kleszcze nawet przez 350 godzin. Po użyciu warto przechowywać ją w specjalnym pudełku dla jak najdłuższego zachowania optymalnych właściwości. Produkt nie może być stosowany przez dzieci poniżej 3. roku życia oraz osoby mające uczulenie na składniki olejków.

4. Trix – naklejki odstraszające kleszcze

Innym, ciekawym rozwiązaniem są naklejki odstraszające kleszcze i owady. Przykleja się je na odzież, akcesoria lub wózki dziecięce. Są nasączone olejkami eterycznymi, dzięki którym do nieprzyjemnych ugryzień dochodzi zdecydowanie rzadziej.


Materiał partnera zewnętrznego