Redukcja tkanki tłuszczowej – korzyści z niej płynące

0
1763
Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja tkanki tłuszczowej, choć trudna i żmudna, daje poczucie dobrze zrobionej roboty. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nieustannie czytasz na temat zrzucania wagi. Ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz, jednak wiesz, że zapuszczanie swojego ciała nie trwało miesiąc czy dwa, a prawdopodobnie kilka miesięcy, może lata. Odchudzanie to żmudna robota, na efekty trzeba poczekać – niestety czasami ich brak powoduje, że bardzo się zniechęcamy. Warto więc sobie wypisać korzyści, jakie osiągniemy, gdy już zredukujemy tkankę tłuszczową. Oto one!

Zdrowie

Choć wiemy, że najwięcej osób czeka na efekty wizualne, to naprawdę największą wartość, jaką uzyskuje się dzięki redukcji tkanki tłuszczowej, jest lepsze zdrowie. Niestety, dodatkowe kilogramy zazwyczaj są spowodowane nieprawidłową dietą i brakiem ruchu. Przez to możemy nabawić się różnych chorób jak otyłość czy cukrzyca. Obciążamy tym samym nasze organy, stają się one otłuszczone, co zaburza ich pracę. Dzięki temu, że nad sobą pracujemy, one też mogą „w spokoju” pełnić swoje funkcje. Dzięki zawartym składnikom odżywczym, a także witaminom w warzywach i owocach, dostarczamy swojemu organizmowi to czego potrzebuje – mówią z https://cityfit.pl/.

Sylwetka

Tak, wiemy – nie ma nic lepszego niż usłyszeć zachwyty nad swoją wypracowaną sylwetką! I nie ma co silić na skromność – wszak ciężko na to pracowaliśmy. Redukcja tkanki tłuszczowej pozwoliła nam na wbicie się w mniejszy rozmiar, już nie mamy problemu z pokazaniem się w stroju kąpielowym. Dzięki ćwiczeniom pozbędziemy się cellulitu, a także umięśnimy sylwetkę – dzięki temu będzie ona wyglądać na zdrowszą, smuklejszą.

Samopoczucie

Kolejną korzyścią z pozbycia się tłuszczu będzie lepsze samopoczucie. Będziemy dumni z siebie, nie będziemy się wstydzić swojej sylwetki. Dodatkowo po prostu wzmocnimy wiarę w siebie – zobaczymy, że potrafimy się w sobie spiąć i podjąć naprawdę ciężką walkę ze swoimi słabościami. Będziemy mieli niezbity dowód na to, że praca popłaca i osiągnęliśmy cel, który na początku wydawał się nam niemożliwy (no bo ile to już razy się odchudzaliśmy bez powodzenia). Wiele osób nie wierzy w swoje powodzenie, bo wie, że poprzednie próby kończyły się tylko na słomianym zapale. Takie pokonanie swoich przyzwyczajeń jest dużą korzyścią dla nas – również psychiczną.

Kondycja

Czwarte piętro w bloku to dla nas pryszcz? Wyjście na Kasprowy Wierch to przyjemność, a nie droga krzyżowa jak kiedyś? Tak! To właśnie cię czeka kiedy schudniesz! Z przyjemnością będziesz mógł oddawać się wycieczkom rowerowym czy pieszym i nie będziesz miał zadyszki po przejściu stu metrów marszem. Także twój układ kostny i mięśnie będą ci bardzo wdzięczne, że nie muszą nosić tych dodatkowych kilogramów.

Relacje

Być może nie jesteś teraz zadowolony ze swoich relacji z ludźmi. Mąż się zapuścił i nie pociąga tak jak dawniej, a znajomi chodzą na wycieczki, na które ty nie masz zwyczajnie siły? Dzieciaki marzą o tacie, który pogra z nimi w piłkę, a ty najchętniej stałbyś na bramce? Pomyśl, że jeszcze parę miesięcy i to się zmieni! Będziesz mieć więcej siły, mniej tłuszczu i więcej uśmiechu na twarzy. Poznasz pewnie także fajne osoby na siłowni czy na ścieżce do biegania. Mogą się z tego utworzyć przyjaźnie, bo najlepiej chudnie się w towarzystwie!

Redukcja tkanki tłuszczowej, choć trudna i żmudna, daje poczucie dobrze zrobionej roboty. Pomyślmy, czy znamy choć jedną osobę, która jest niezadowolona z tego, że lepiej wygląda i że zadbała o siebie? Nie? Odpowiedź nasuwa się zatem sama – trzeba wziąć się za siebie już dziś!


Materiał partnera zewnętrznego