Rehabilitacja po liposukcji – dlaczego jest tak ważna?

0
729
liposukcja brzucha
Pierwsze efekty wykonanego zabiegu będą widoczne niemalże od razu | fot.: materiał partnera

W ostatnich latach coraz więcej osób zmaga się z nadmiernym apetytem, otyłością czy problemami zdrowotnymi spowodowanymi nadwagą. Najtrudniej niestety zadbać o wygląd w okolicach brzucha. Ludzie szukają pomocy u dietetyków, próbują swoich sił na siłowniach, ale nie zawsze otrzymują oczekiwane efekty. W czasach medycyny estetycznej, która prężnie się rozwija, coraz więcej osób decyduje się na zabieg liposukcji brzucha.

Czym jest liposukcja?

Liposukcją nazywamy odsysanie tłuszczu lub też  lipo-plastyką. Jest to inwazyjny zabieg, który wykonuje się w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha oraz jego okolic. Zabieg najczęściej stosowany jest wtedy, kiedy żadne diety czy aktywności fizyczne nie przyniosły oczekiwanych efektów. Możliwe jest jednak też to, że nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z rozbiciem niechcianej tkanki. Cena odsysania tłuszczu (liposukcji) w klinice medycyny estetycznej zaczyna się od 5000zł.

Zabieg liposukcji w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością. Jest to idealna alternatywa leczenia.
Najczęściej wykonywane zabiegi liposukcji:

  • odsysanie tłuszczu z brzucha
  • odsysanie tłuszczu z ud
  • odsysanie tłuszczu z twarzy
  • odsysanie tłuszczu z podbródka
  • odsysanie tłuszczu z kolan
  • odsysanie tłuszczu z ramion
  • odsysanie tłuszczu z łydek

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu?

Pierwsze efekty wykonanego zabiegu będą widoczne niemalże od razu. Pacjent zauważy nie tylko wyraźny ubytek tkanki tłuszczowej, ale także obkurczenie i ujędrnienie skóry w miejscu wykonywania odsysania tłuszczu.

Rehabilitacja po zabiegach liposukcji

Oczywiście liposukcja, jak każdy inny zabieg, który zmienia nasz wygląd potrafi poprawić poczucie naszej wartości. Jak wiadomo, liposukcja najczęściej wykonywana jest na brzuchu i jego okolicy. Jednak bardzo ważne jest odpowiednie postępowanie po zabiegu aby zmniejszyć obrzęki.

Podczas zabiegu liposukcji dochodzi do drobnych uszkodzeń w obrębie układu krwionośnego, limfatycznego oraz tkanki tłuszczowej. W efekcie tego, w miejscu, w którym zabieg został wykonany zaczynają pojawiać się obrzęki. Potrafią się one utrzymać nawet do 6 tygodni, dlatego rehabilitacja po zabiegu liposukcji w obrębie ciała jest wskazana.

Przebieg rehabilitacji

Zabieg rehabilitacyjny w OT.CO Clinic trwa od 45 do 60 minut i jest bezbolesny, dzięki czemu nie musisz się go obawiać. Do rehabilitacji wykorzystuje się drenaż limfatyczny. Jest to specjalne urządzenie stworzone do masażu wspomagającego w tkance podskórnej przepływu limfy.

drenaż limfatyczny
Aby przyspieszyć regenerację po zabiegu liposukcji warto zdecydować się na 2 zabiegi rehabilitacyjne w tygodniu | fot.: materiał partnera

Rozpoczęcie samej rehabilitacji rozpoczyna się na brzuchu, po czym przechodzi się na inne partie ciała. W celu uzyskania zadowalających efektów zaleca się, aby rehabilitację rozpocząć już w 5-6 dobie po zabiegu liposukcji. Przyśpiesza to powrót do normalnego funkcjonowania oraz zmniejsza powstałe obrzęki. Aby przyspieszyć regenerację po zabiegu liposukcji warto zdecydować się na 2 zabiegi rehabilitacyjne w tygodniu przez okres od 3 do 6 tygodni po przeprowadzonej liposukcji.

Materiał partnera