Sklep rehabilitacyjny – do kogo zwrócić się, jeśli potrzebujemy porady?

0
618
Pielęgniarka

Sklep rehabilitacyjny jest miejscem, do którego trafiają osoby z zupełnym brakiem wiedzy i doświadczenia, jeśli chodzi o sprzęt medyczny. Właśnie dlatego tak ważne, aby od razu wybrać miejsce, w którym można zasięgnąć fachowej porady i otrzymać specjalistyczną pomoc, zwłaszcza na pierwszym etapie rehabilitacji.

Sprawny człowiek nie zakłada, że będzie musiał odwiedzić w przyszłości sklep medyczny – stąd kiedy już pojawia się uraz lub dochodzi do kontuzji, nie ma na temat rehabilitacji właściwej wiedzy. O ile zostanie poinformowany o zabiegach, które zostały zapisane na skierowaniu, o tyle w zestaw sprzętu do ćwiczeń w domu lub konieczne ortezy musi zaopatrzyć się sam.

Pomoc w procesie rehabilitacji – klucz do sukcesu

Ponieważ faktycznie ciężko wymagać, aby każdy przeciętny człowiek był specjalista od rehabilitacji, zakładając, że kontuzja może przytrafić się każdemu, bardzo ważna staje się możliwość fachowych konsultacji. Nie tylko w sprawie właściwego zaplanowania powrotu do pełnej sprawności, ale także doboru właściwego sprzętu np. do ćwiczeń. Dobry sklep rehabilitacyjny, niezależnie, czy działa stacjonarnie, czy tylko w Internecie, to ten, w którym poza przedstawieniem recepty na sprzęt, można uzyskać pomoc przy wyborze właściwych akcesoriów, a co więcej dowiedzieć się, w jaki sposób wspomagają one leczenie.

Po pierwszą pomoc należy zwrócić się już na etapie wizyty u lekarza lub fizjoterapeuty – to specjaliści, którzy muszą udzielić wstępnych wskazówek, ponieważ stawiają nie tylko diagnozę, ale określają też sposób leczenia i późniejszej rehabilitacji. Dobrze już na tym etapie dowiedzieć się o wszystkich możliwościach wspomagania tego procesu – w końcu każdemu z nas zależy na jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności.

U kogo zasięgnąć porady, kupując sprzęt?

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego jest kolejnym etapem. Zwykle osoby, które tam trafiają posiadają już skierowanie na rehabilitację i podstawowe wytyczne odnośnie tego, co jest im potrzebne. Warto jednak skonsultować tę wiedzę przed zakupem. Lekarz, pracujący nawet w najlepszym centrum rehabilitacji, może nie mieć tak szerokiej wiedzy odnośnie nowości sprzętowych, które są dostępne na rynku. Tymczasem producenci ciągle udoskonalają i poszerzają swoją ofertę, aby mogła być dopasowana do każdego indywidualnego przypadku. Co więcej, konsultanci w sklepie posiadają też informację zwrotną od swoich klientów. W ten sposób można dużo szybciej dowiedzieć się, że np. dana orteza nie cieszy się dobrymi opiniami, jest niewygodna itp. Warto więc posłuchać specjalisty jeszcze przed dokonaniem zakupu. Niezależnie, czy korzystamy ze sklepu stacjonarnego, czy internetowego – w każdym przypadku klient ma możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji.


Artykuł partnera