Uniwersalne kolory lakierów do paznokci, które zawsze warto mieć w domu

0
1517
ciemny jesienny manicure
Ciemne barwy lakierów do paznokci cieszą się popularnością szczególnie jesienią i zimą, dlatego są idealne na obecną porę roku | fot.: stock.adobe.com

Kobiety uwielbiają malowanie paznokci i choć coraz popularniejszy staje się manicure hybrydowy czy tytanowy, tradycyjne lakiery do paznokci wciąż są w modzie. Istnieje kilka uniwersalnych kolorów, które pasują do niemal każdej stylizacji i nigdy nie wychodzą z mody. Zawsze warto mieć je pod ręką, gdy w ostatniej chwili przyjdzie nam malować paznokcie.

Manicure francuski w różnych odmianach

Najbardziej klasycznym rodzajem manicure jest ten wykonywany w stylu francuskim. Aby wykonać go poprawnie należy przygotować dwa kolory lakierów do paznokci – biały i beżowy bądź w innym odcieniu. Cała procedura wykonania popularnego „frencza” jest nieco długa, dlatego dla kobiet, które nie mają czasu na tego typu zabieg, pozostają lakiery w jasnych barwach. Beż, biel czy pudrowy róż pasują do każdego stroju, a dodatkowo sprawiają, że paznokcie wyglądają na czyste i zadbane. Tego rodzaju kolory lakierów do paznokci wybierają najbardziej eleganckie kobiety, w tym pochodzące z rodzin królewskich na całym świecie. Lakiery do paznokci w jasnych odcieniach powinny być bardzo dobrej jakości, tak, aby w pełni mogły one pokryć płytkę paznokcia. W przypadku ciemnych odcieni zwykle nie mamy problemu z jednolitym pokryciem całej płytki, jednak w przypadku jasnych barw taki problem może wystąpić. Niestety, paznokieć niepokryty w całości lakierem do paznokci wygląda nieestetycznie i nieefektownie.

Paznokcie w ciemnych barwach

Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się ciemne lakiery do paznokci. Dodają one nie tylko kobiecości, ale i lekkiej ekstrawagancji nawet – wydawałoby się – prostym stylizacjom. Wśród ciemnych barw lakierów do paznokci królują czernie, granaty i szarości. Bardzo modny, efektowny i kobiecy jest kolor czerwony, który jednak należy uważnie zestawiać z kolorami ubrań. Głęboka czerwień zwykle pasuje do wszystkiego, ale już jej koralowe odcienie nie zgrają się z zielenią czy brązem. Ciemne lakiery do paznokci wymagają używania specjalistycznych zmywaczy, gdyż te tradycyjne, acetonowe bardzo niszczą płytkę paznokcia. Niestety, stosując zmywacze bezacetonowe zwykle rozmywamy ciemny lakier po paznokciu i skórkach, zamiast go zmywać. Rozwiązaniem są specjalistyczne zmywacze dedykowane właśnie ciemnym kolorom lakierów. Niektórzy producenci wypuścili na rynek swoje zmywacze do paznokci, które doskonale radzą sobie z lakierami do paznokci tej samej marki. Ciemne barwy lakierów do paznokci cieszą się popularnością szczególnie jesienią i zimą, dlatego są idealne na obecną porę roku.


Materiał partnera zewnętrznego