W jaki sposób dbać o zdrowie?

0
290
grupa ludzi na zajęciach fitness
Szybko się przekonasz że taki niewielki wysiłek fizyczny pozytywnie na Ciebie działa. Twój organizm będzie lepiej dotleniony, a Ty będziesz czerpać satysfakcję z tego że jesteś w ruchu | fot.: materiał partnera

Zdrowie mamy tylko jedno i musi nam starczyć na całe życie. Tym lepiej dla nas, im szybciej zrozumiemy jak ważne są dobre nawyki żywieniowe, aktywność ruchowa oraz zdrowie psychiczne. Przestrzegając kilku prostych zasad, możemy zadbać o swoje zdrowie, ciesząc się jego siłą i witalnością.

Zdrowa dieta może być smaczna

Lubisz zjeść tłusto? Nie ukrywamy że to co niezdrowe, zazwyczaj dobrze smakuje. Jednak przekonując się do zdrowych potraw, wcale nie trzeba rezygnować z dobrego smaku. Gotowanie z ograniczoną ilością tłuszczu, np. w thermomixie lub szybkowarze pozwala ograniczyć negatywne składniki w jedzeniu, zachowując jego bogactwo smaku i czyniąc gotowanie znacznie szybszym. Zamień smażone mięsa na gotowane lub pieczone w rękawie. Ziemniaki z masłem zamień na ziemniaki z wody lub brązowy ryż. Wyeliminuj białe makarony na rzecz pełnoziarnistych. Początkowo może być Ci się trudno przyzwyczaić do nowego smaku, ale z czasem będzie tylko lepiej. Tak samo zrezygnuj ze słodkich gazowanych napojów, wymieniając je na wodę mineralną. O ograniczeniu używek w postaci alkoholu i papierosów nie musimy już chyba wspominać.

Ruch to zdrowie – każdy Ci to powie

Ile aktywności fizycznej masz w ciągu jednego dnia? Jeśli wiesz o tym że niewiele, koniecznie coś z tym zrób. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię. Zamiast tego staraj się wyjść na 30 minutowy spacer. Zamień jeżdżenie windą na chodzenie po schodach, a kiedy pogoda sprzyja, przejdź się do sklepu lub pracy pieszo, zamiast wsiadać w samochód lub jechać autobusem. Szybko się przekonasz że taki niewielki wysiłek fizyczny pozytywnie na Ciebie działa. Twój organizm będzie lepiej dotleniony, a Ty będziesz czerpać satysfakcję z tego że jesteś w ruchu i pokonałeś swoje ewentualne słabości lub lenistwo.

Wysypiaj się i ogranicz stres

Zdrowie i kondycja psychiczna jest równie ważna co zdrowie fizyczne. Jak dbać o kondycję psychiczną? Przede wszystkim starając się wysypiać, mniej denerwować i nie przejmować rzeczami, na które i tak nie mamy wpływu. Oczywiście nie wszystko da się wykonać od razu i nie wszystko można zmienić z dnia na dzień. Nie bez znaczenia jest również aspekt finansowy. Dlatego musisz pamiętać że w razie ewentualnych problemów finansowych pozostaje pożyczka gotówkowa. Czy wiesz że pożyczka gotówkowa może być dla Ciebie swoistą poduszką finansową, chroniącą w razie nagłych, nieprzewidzianych wydatków? Dzięki takiej poduszce łatwiej będzie Ci je sfinansować bez proszenia się o pomoc wśród rodziny lub znajomych.

Materiał partnera