Pomysł na wyprawkę – top 5 produktów, które warto kupić

0
1236
Dziecko raczkuje po dywanie
Wybierając się, czy to na Baby Shower, czy też z wizytą do świeżo upieczonych rodziców, wiedz, że ubranka zawsze będą mile widziane. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zastanawiasz się nad tym jak pomóc znajomym w skompletowaniu wyprawki? Przygotowaliśmy listę ciekawych rzeczy, które mogą im się przydać.

Wyprawkę dla nowego członka rodziny rodzice zaczynają kompletować już na kilka miesięcy przed jego pojawieniem się. Wiąże się to z dużym obciążeniem finansowym, a także, jak się okazuje, z wieloma trudnymi decyzjami. Ci, którym się wydaje, że wybór wózka zajmie mniej czasu niż wybór samochodu, z pewnością nigdy wózka nie kupowali. Podobnie jest z łóżeczkiem, a do tego dochodzą coraz to nowe akcesoria, bez których współczesne mamy nie wyobrażają sobie swojego macierzyństwa. Poniżej przedstawiamy listę, która może posłużyć jako podpowiedź bliskim, chcącym wesprzeć młodych rodziców i na przykład sprezentować im coś praktycznego z okazji Baby Shower.

1. Karuzela

Pałąk z zabawkami, który wieszamy nad łóżeczkiem maluszka, potrafi zdziałać cuda. Kwestie kolorystyczne, to temat sporny, są tacy, którzy uważają, że zbyt krzykliwe barwy mogą nadmiernie pobudzać układ nerwowy dziecka, inni nie wyobrażają sobie urządzać pokoju wyłącznie w szaro-burych tonacjach. Ważne jednak, by melodia, którą wygrywa pozytywka była spokojna, niezbyt głośna i działała kojąco. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest karuzelka uruchamiana pilotem. Dzięki niemu nie trzeba za każdym razem jej nakręcać i gra znacznie dłużej.

2. Chusta lub nosidło ergonomiczne

Absolutny must have każdej mamy, która chce zapewnić dziecku maksymalny kontakt i swoją bliskość. W chuście można nosić już noworodka. Przytulony do mamy czuje się bezpieczny, mniej płacze, jest blisko jej serca, a mama ma wolne ręce i więcej swobody. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno w domu, jak i na spacerze. Nosidło na pewno łatwiej założyć, jednak zwykle nie daje aż tylu możliwości co chusta i więcej kosztuje. Wybierając nosidło, pamiętajmy o tym, że musi być ergonomiczne. Zapewni ono wówczas odpowiednie ułożenie stawów biodrowych dziecka.

3. Leżaczek lub huśtawka

Sadzając dziecko w takim leżaczku dajemy mu możliwość obserwowania świata i wszystkiego, co się dzieje w domu. Maluchy potrafią siedzieć w nich godzinami i chłonąć wszystko, co się dzieje wokół. Jest to dla nich rodzaj atrakcji, a także okazja do nauki. Leżaczek może mieć funkcję wibracji, melodyjkę, czy uspokajające odgłosy, a także pałąk z zabawkami. W huśtawce często można ustawić moc bujania, a także czas.

4. Mata edukacyjna

To doskonały gadżet, któremu dzieci zawdzięczają fajną zabawę, a mamy możliwość wypicia ciepłej kawy, czy ugotowania obiadu. Maty dają bardzo wiele możliwości. Zamontowane w nich zabawki, lusterka, grzechotki, elementy błyszczące, szeleszczące, działają na zmysły, pomagają wyćwiczyć chwytanie. Niejednokrotnie zachęcają dziecko do nie zawsze lubianego leżenia na brzuszku i wzmacniania mięśni karku oraz pleców, a z czasem czołgania się, czy raczkowania.

5. Ubranka

Wybierając się, czy to na Baby Shower, czy też z wizytą do świeżo upieczonych rodziców, wiedz, że ubranka zawsze będą mile widziane. Warto kupować nieco większe, bo dzieci szybko rosną. Mama i tata często nie nadążają, kupują ubranka praktyczne, dlatego na prezent fajnie jest wybrać coś wyjątkowego, elegancką sukienkę dla dziewczynki, ciekawy sweterek dla chłopca. Bardzo dużo oryginalnych ciuchów ma Pepco. Zobacz co ma w swojej ofercie Gazetka Pepco. Jest ona aktualizowana regularnie i zawsze pełno w niej kolorowych, dobrej jakości i naprawdę tanich ubranek. Poza odzieżą znajdziesz tu też mnóstwo innych drobiazgów dla maluszka.

Wszystkie powyższe gadżety są niezwykle praktyczne i warte uwagi. Zanim jednak sprezentujesz któryś rodzicom, dobrze byłoby to z nimi skonsultować. Opinie na wychowanie dziecka bywają różne, dodatkowo prezenty lubią się dublować.


Materiał partnera zewnętrznego