Jak narodziła się Cruella – nowa rola Emmy Stone

0
696
Cruella z dalmatyńczykiem
Cruella to główna antagonistka w opowieści o 101 dalmatyńczykach | fot.: stock.adobe.com

Postać kultowej już bohaterki Cruelli De Vil znają widzowie na całym świecie od wielu lat. Cruella to główna antagonistka w opowieści o 101 dalmatyńczykach. Kobieta popada w obsesję dotyczącą futra psów rasy dalmatyńczyk. Wraz ze swoimi współpracownikami kradnie je, by spróbować przerobić zwierzęta na miękkie i wygodne futro. W opowieści, jaką wszyscy znają Cruella grana w filmie aktorskim przez Glen Close raczej jest bezwzględną kobietą, u której nie mamy możliwości poznania jej motywacji.

Kim jest Cruella De Vil?

Nie wiemy jednak co skłoniło ją do stania się tą osobą oraz dlaczego właśnie dalmatyńczyki są rasą psów, o której marzy Cruella. Disney jednak postanowił wrócić po latach do tej opowieści, dając Cruelli cały film, w  którym antagonistka jest naszą główną bohaterką. Tak też przychodzi nam poznać Ellę, dziewczynę, która już od pierwszych dni w szkole pokazuje, że jest niezależną buntowniczką, posiadającą talent do tworzenia wyjątkowych i niepowtarzalnych kreacji. Interesuje się modą, zgłębia jej tajniki i pilnie śledzi wszelkie nowe trendy, jednocześnie marząc, że kiedyś sama będzie w stanie stworzyć zaskakujące i niepowtarzalne kreacje, które zachwycą tłumy. W wyniku splotu nieoczekiwanych wydarzeń mama Elli ginie i dziewczynka zostaje sierotą, która musi zacząć sobie sama radzić w życiu.

Cruella rozwija swój artystyczny talent

Dziewczyna szybko znajduje dwójkę kompanów, którzy również nie mają rodziców. Razem dorastają, zajmując się drobnymi kradzieżami i grabieżami w tramwajach czy innych miejscach publicznych. Jednak z czasem artystyczna strona Elli zaczyna się podobnie odzywać, a dziewczyna marzy o tym, by zacząć pracować w sklepie u najpopularniejszej kreatorki mody w kraju. Tak też krok po kroku, Ella zaczyna realizować swoje marzenia o staniu się wielką artystką. Bardzo rozwija swój talent pod skrzydłami swojej idolki. Jednocześnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej idolka – Baronowa sukcesy swoich projektantów przypisuje swojej osobie, zbierając jednocześnie całą pochwałę mediów. Dodatkowo Ella odkrywa wiele elementów związanych ze swoją mroczną historią o której wcześniej nie miała pojęcia. Tak też na oczach tłumów zaczyna rodzić się nowa gwiazda – Cruella. Kobieta o niesztampowych pomysłach, artystka, która uwielbia szokować i skupiać na sobie uwagę.

Emma Stone
Emma Stone, jako Cruella sprawdza się na ekranie bardzo dobrze | fot.: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Kreacja antagonistki przez Emmę Stone

Jednocześnie kiedy ciemna strona Cruelli zaczyna brać nad nią górę, pogarszają się również jej stosunki z przyjaciółmi, z którymi do tej pory był bardzo blisko. W głównej roli Emma Stone, jako Cruella sprawdza się na ekranie bardzo dobrze. Jest to bardzo wyraziście wykreowana bohaterka, która doskonale wie czego chce i do jakich celów dąży. Jednocześnie nie zabrakło w tej postaci budowy psychologicznej, pokazania nie tylko jak Ella staje się okrutną Cruellą, ale także zwykłym człowiekiem, który pod wpływem wydarzeń w jej życiu zaczyna się nieodwracalnie zmieniać, przeistaczać i w istotę pozbawioną skrupułów i wyrzutów sumienia. Jednak przemiana Elli nie jest ostateczna i twórcy filmu wyraźnie zostawili pole do dalszych kontynuacji tej historii.

NBL