„Mudbound” – premiera już wkrótce

1
1269
mudbound
Mudbound to najnowsza produkcja znakomitej reżyserki Dee Rees, która w mistrzowski sposób obrazuje Amerykę lat 40-tych ubiegłego wieku | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Netflix udostępnił oficjalny zwiastun nowego filmu Dee Rees – Mudbound. To opowieść o dwóch rodzinach, które muszą odnaleźć się w brutalnej powojennej rzeczywistości w pełnym uprzedzeń Missisipi. Premiera tego nagradzanego na wielu festiwalach filmu już 17 listopada.

Mudbound to najnowsza produkcja znakomitej reżyserki Dee Rees, która w mistrzowski sposób obrazuje Amerykę lat 40-tych ubiegłego wieku. Scenariusz opiera się na bestsellerowej powieści Hillary Jordan, którą na język filmowy przełożyły wspólnie Rees i Virgil Williams. Ten ponadczasowy i aktualny film opowiada historię dwóch rodzin – czarnej i białej – które dzielą trudne losy farmerskiego życia na terenach delty Missisipi w czasach wszechobecnej dyskryminacji rasowej.

Wspaniałe kreacje aktorskie, ukazujące skomplikowane relacje między McAllanami i Jacksonami, stworzyli w filmie m.in. Carey Mulligan, Garrett Hedlund, Jason Mitchell, Jason Clarke, Jonathan Banks, Mary J. Blige i Rob Morgan.
Dee Rees stanęła na czele niezwykle utalentowanego zespołu realizatorskiego, zarządzanego w dużej mierze przez wyjątkowe kobiety – m.in. odpowiedzialną za zdjęcia Rachel Morrison, montażystkę Mako Kamitsuna, kompozytorkę Tamar-kali, nominowaną do Oscara realizatorkę dźwięku Pud Cusack i charakteryzatorkę Angie Wells. Wspólnie udało im się przenieść widza w przeszłość i przybliżyć rozdział amerykańskiej historii, który do tej pory rzadko był tematem produkcji filmowych.

O filmie:
Osadzony w realiach powojennego Amerykańskiego Południa Mudbound to opowieść o dwóch rodzinach, które dzieli miejsce w hierarchii społecznej, ale łączy wspólny kawałek ziemi. Film opowiada historię małżeństwa McAllan, które niedawno przesiedliło się z cichego i przyjaznego Memphis i nie było przygotowane na surowe warunki pracy na roli. Mimo wielkich marzeń Henry’ego (Jason Clarke), jego żona Laura (Carey Mulligan) z trudem utrzymuje wiarę w przynoszące coraz większe straty przedsiębiorstwo męża. W tym samym czasie Hap i Florence Jacksonowie (Rob Morgan, Mary J. Blige), których rodziny zajmowała się rolnictwem od pokoleń, dzielnie walczą o swoje małe marzenia, próbując pokonać narzucone bariery społeczne. Plany obu rodzin krzyżuje jednak wojna. Ich bliscy – Jamie McAllan (Garrett Hedlund) i Ronsel Jackson (Jason Mitchell). nawiązują na froncie błyskawiczną, chociaż niełatwą przyjaźń, która teraz musi się zmierzyć z brutalną rzeczywistością, w której żyją.

Mudbound będzie można oglądać w serwisie Netflix od piątku, 17 listopada.


Materiał partnera zewnętrznego