Polska zakochana w Wisłockiej – „Sztuka kochania” numerem 1 w tegorocznym box office!

2
1729
Opowieść o życiu i pracy legendarnej „pani od seksu” podbiła w tym roku polskie kina | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Polska gorszycielka zawstydziła hollywoodzkie produkcje. „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” znalazła się na szczycie tegorocznego box office’u. Film w reżyserii Marii Sadowskiej z brawurową rolą Magdaleny Boczarskiej obejrzało już ponad 1,720 mln widzów.

Opowieść o życiu i pracy legendarnej „pani od seksu” podbiła w tym roku polskie kina. Zgromadziła większą publiczność niż takie filmy, jak „Sing”, „Ciemniejsza strona Grey’a” czy „La la land”. Historię Michaliny Wisłockiej można wciąż oglądać w kinach w całej Polsce, a już 31 marca wejdzie na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Nie tylko film, ale i sama muzyka z filmu cieszy się popularnością. Po sukcesie płyty CD na rynku ukazał się soundtrack do filmu w postaci dwupłytowego wydawnictwa na winylu. O oprawę muzyczną zadbał JIMEK, czyli Radzimir Dębski, który od wielu lat komponuje muzykę do filmów, seriali, festiwali, spotów reklamowych oraz spektakli teatralnych. Szersza publiczność usłyszała o nim w kwietniu 2012 roku po wygranej w konkursie na remix utworu Beyonce „End of Time”. Oprócz jego kompozycji na płycie można usłyszeć piosenkę „W co mam wierzyć”, oryginalnie wykonywaną przez zespół Breakout, przypomnianą w brawurowej wersji przez Anię Rusowicz i zespół Mitch & Mitch. Utwór szybko znalazł się na prestiżowej Liście Przebojów Trójki i dzień przed zakończeniem głosowania plasuje się na jej trzecim miejscu.

Winyl jest do kupienia pod tym linkiem: http://bit.ly/2ndkcSJ

Film Marii Sadowskiej z Magdaleną Boczarską, Piotrem Adamczykiem, Erykiem Lubosem i Justyna Wasilewską w rolach głównych, to opowieść o kobiecie, która rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała – wydając książkę “Sztuka kochania” – życie seksualne całego kraju. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Za produkcję filmu odpowiada Watchout Productions. Koproducentami są: telewizja TVN S.A., Orange Polska S.A., Agora S.A. i Plast Service Pack. Dystrybucja: Next Film.


Materiał partnera zewnętrznego