Brakujące odpowiedzi Katarzyny Chmiel

0
616
cień kobiety
"Brakujące odpowiedzi" to powieść zaliczana do gatunku erotyków, choć w historii opisanej przez autorkę nie brakuje też bardzo ciekawie zarysowanego wątku obyczajowego | fot.: stock.adobe.com

Są książki, które intrygują od pierwszych stron i nie pozwalają odłożyć lektury zbyt długo na bok. Wywołują różne emocje i mocno zaciekawiają. Do takich książek z pewnością zaliczyć należy powieść Katarzyny Chmiel pt. „Brakujące odpowiedzi”. I choć jest to debiut autorki, to naprawdę intryguje.

Powieść nasycona sensualnością

„Brakujące odpowiedzi” to powieść zaliczana do gatunku erotyków, choć w historii opisanej przez autorkę nie brakuje też bardzo ciekawie zarysowanego wątku obyczajowego. Akcenty erotyczne również są bardzo wyraźne, a co więcej – nierzadko dotykają tematów uznawanych wciąż za tabu społeczne. Tym bardziej więc warto poznać je nieco bliżej. Ogromną wartością powieści są również ciekawie opisane sylwetki psychologiczne bohaterów. Do tego na kartach książki nie brakuje i licznych życiowych mądrości, z których warto czerpać, przekładając je na własne życie.

Bogate życie Stefanii

Główną bohaterką debiutanckiej powieści Katarzyny Chmiel jest Stefania – przebojowa, ambitna i młoda kobieta pracująca w agencji reklamowej. W jej życiu dużo dzieje się na linii relacji z mężczyznami. I są to niekoniecznie tylko wydarzenia pozytywne. Akcja powieści rozpoczyna się bowiem w momencie, gdy Stefania budzi się ubrana w męskie bokserki i nie pamięta finału poprzedniej nocy. Szybko okaże się, że to wydarzenie będzie początkiem splotu różnorodnych zdarzeń w jej życiu. Dodać trzeba jednak, że splot tych wydarzeń będzie niezwykle ciekawy i niejednoznaczny. Będzie też sporo niespodziewanych zwrotów akcji, a to wszystko za sprawą arcyciekawej i doskonale przemyślanej fabuły, która została skonstruowana przez Katarzynę Chmiel.

Tajemnice warte odkrycia

Warto dodać, że sama Stefania ma do okrycia w swoim życiu niejedną tajemnicę, a uważny czytelnik z przyjemnością będzie jej towarzyszył w ich odkrywaniu. Sięgając po powieść pt. „Brakujące odpowiedzi” można mieć pewność, że znajdzie się odpowiedzi na wiele pytań. Niektóre z nich będą z pewnością niemałym zaskoczeniem dla czytelnika. To wszystko właśnie sprawia, że książka o której mowa, nie jest taka oczywista, jak wiele na rynku. To doskonała wiadomość szczególności dla tych bardziej wymagających czytelników, którzy oczekują od nowości wydawniczych nieco więcej, niż powielanie znanych jest powszechnie historii. Jedno jest pewne – warto sięgać po takie powieści, które nie tylko intrygują, ale również i uczą. Trzeba pamiętać, że człowiek uczy się całe życie, a oczywistą nieprawdą jest to, że uczyć się można tylko na własnych błędach. Mądrość czerpać można także z książek współcześnie wydawanych na rynku wydawniczym.

Słowem podsumowania

„Brakujące odpowiedzi” to intrygująca, bardzo ciekawie napisana powieść licząca blisko 530 stron. Powieść czyta się z prawdziwą przyjemnością, wprost nie mogąc oderwać się od wydarzeń, które dzieją się w życiu głównej bohaterki, Stefanii. Ciekawostką jest także nieoczywiste zakończenie, które może wiązać się z odczuciem pewnego niedosytu, ale… być może autorka książki nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa…

MHA