Grudniowe premiery – co warto przeczytać przed końcem 2021 roku?

0
660
książka pod choinkę
Do końca 2021 roku zostało niewiele czasu. Mimo to wydawnictwa ogłaszają premiery nowo powstałych książek, którymi będziemy mogli się cieszyć jeszcze przed nastaniem Nowego Roku | fot.: stock.adobe.com

Do końca 2021 roku zostało niewiele czasu. Mimo to wydawnictwa ogłaszają premiery nowo powstałych książek, którymi będziemy mogli się cieszyć jeszcze przed nastaniem Nowego Roku. Niektóre z nich mogą okazać się świetnym prezentem gwiazdkowym.

Zostań przy mnie Harlana Cobena — dla tych, co lubią się bać

Dla fanów kryminałów wydawnictwo Albatros przygotowuje premierę, nowego wydania książki Harlana Cobena Zostań przy mnie. Książka została uznana za jedną z najbardziej szokujących powieści kryminalnych. Życie głównych bohaterów wisi na włosku, niestety kolejne zaginięcie może ujawnić brakujące elementy do jak dotąd, nieułożonej i zagmatwanej układanki. Czy dzięki temu, śledztwo sprzed siedemnastu lat zostanie rozwiązane? Zostań przy mnie do nabycia w księgarniach, już od 8 grudnia.

To, co za nami Vi Keeland i Dylan Scott — specjalnie dla wymagających romantyków

8 grudnia to także premiera namiętnego romansu Vi Keeland i Dylana Scotta To, co za nami. Vi Keeland już nie raz podbiła literacki rynek swoimi romantycznymi bestsellerami. Tym razem autorka do miłosnego klimatu dodaje wiele nierozwiązanych tajemnic. Nikki od lat zmaga się z przeciwnościami losu. Gdy jej chora na dwubiegunówkę matka umiera, życie dziewczyny zaczyna komplikować się jeszcze bardziej. Na światło dzienne wychodzą wieloletnie sekrety, które zmuszają ją, by ruszyła w podróż do Kalifornii. Czy w swoim życiu znajdzie dodatkowe miejsce na miłość? To, co za nami to kolejna zachwycająca powieść, która nie pozwoli Ci się oderwać.

Samotność polarnika. Najwspanialsza historia o przetrwaniu w dziejach wypraw odkrywczych Robertsa Davida — dla tych, którzy myślą, że nic już ich nie zaskoczy

Samotność polarnika. Najwspanialsza historia o przetrwaniu w dziejach wypraw odkrywczych Robertsa Davida to prawdziwa gratka dla wielbicieli wciągających reportaży. Niewiarygodne przeżycia Douglasa Mawsona, kierownika ekspedycji antarktycznej, dosłownie mrożą krew w żyłach. Spośród całego zespołu tylko jemu udało się przeżyć. Mawsonowi groziła śmierć głodowa, w drodze powrotnej samodzielnie ciągnął sanie, zawisł nad przepaścią, poruszał się na czworakach i stracił całkowicie spód swojej stopy, mimo to się udało. Polarnik 8 lutego 1913 roku dotarł do bazy, niestety w opłakanym stanie. Jak udało mu się tego dokonać? Samotność polarnika. Najwspanialsza historia o przetrwaniu w dziejach wypraw odkrywczych zawiera unikatowe, wykonane przez Franka Hurleya, słynne zdjęcia Antarktydy, w tym fotografie, które jeszcze nigdy nie zostały opublikowane.

Święty Mikołaj. Historia prawdziwa — literackie co nieco dla najmłodszych czytelników

Już od 1 grudnia w księgarniach pojawi się świąteczna powieść Joanny Jagiełło Święty Mikołaj. Historia prawdziwa. Mali czytelnicy poznają prawdziwą historię Świętego Mikołaja, zwykłego człowieka, który dzięki swoim dobrym uczynkom stał się ulubioną postacią każdego dziecka na świecie. Święty Mikołaj. Historia prawdziwa to ciepła i przyjemna opowieść o magii świąt, miłości i niesieniu pomocy. Idealna na zimowe dobranocki.

Grudzień to czas, wyjątkowy, a zimowe wieczory wprawiają w czytelniczy nastrój. Warto zatem obdarować bliskich interesującą lekturą lub znaleźć czas na sięgnięcie po ulubioną książkę, rozgrzewającą herbatę i ciepły kocyk dla samych siebie.

NZA