Książki: co będziemy czytać na wiosnę?

0
917
książki na wiosnę
Najciekawsze wiosenne zapowiedzi książkowe | fot.: Fotolia

Kim są kobiety, które wywarły wpływ na życie Donalda Trumpa? Opowieść o karierze niezniszczalnego Roberta Kubicy. Tajemnice przedwojennej tragedii w Tatrach. To tylko niektóre z nowości książkowych zapowiadanych na wiosnę.

Wydawcy nie próżnują. Wiosną w księgarniach pojawi się wiele lektur, które zachwycą nie mniej niż budząca się do życia przyroda. Świeżością i nowym światłem rzuconym na wiele spraw.

Fascynujące życie wielkich

Jedna z najbardziej elektryzujących nowości na wiosennym rynku książek to Kobiety Donalda Trumpa. Życie w złotych kajdanach. Nina Burleigh zawarła tu historie opowiadające o roli najważniejszych kobiet w życiu kontrowersyjnego przywódcy Stanów Zjednoczonych. Począwszy od matki, poprzez trzy żony, aż po córkę. W związku z głośno komentowaną w mediach kwestią stosunku Trumpa do kobiet – można przypuszczać, że będzie to bardzo popularna lektura. Zarówno wśród tych, którzy nienawidzą i kochają czterdziestego piątego prezydenta USA.

Z pewnością też – zarówno kobiety jak mężczyźni – sięgną po Niezniszczalnego, czyli biografię Roberta Kubicy. Historia o dziecięcej pasji, młodości pełnej wyrzeczeń, wielkich sukcesach i dotkliwych porażkach. Wypadkach, walce o życie i zdrowie, wreszcie – o powrocie do wyścigów Formuły 1. Autorami książki są Aldona Marciniak i Cezary Gutowski.

Rodzinny dramat nad Lodową Przełęczą

Na początku kwietnia planowana jest premiera książki Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak pod tytułem Sprawa Hoffmanowej. Wydarzenie, które najpierw wstrząsnęło Zakopanem, szybko ogarnęło zainteresowanie opinię publiczną całej przedwojennej Polski. Rodzinna tragedia i dramat przepięknej Miry Hoffmanowej, która spędziła dwie noce nad Lodową Przełęczą przy zwłokach męża, dwunastoletniego pasierba i tajemniczego mężczyzny. Powieść, oparta na prawdziwych wydarzeniach, które mimo upływu lat, wciąż potrafią budzić różnego rodzaju emocje.

Oczekiwane powieści

Do jednej z najbardziej oczekiwanych tej wiosny powieści, zalicza się z pewnością planowane na kwiecień wznowienie pierwszej książki Olgi Tokarczuk Podróż ludzi księgi. Wielu czytelników nie może się doczekać majowej premiery Serotoniny Michela Houellebecqa. Będzie to już siódma książka kontrowersyjnego pisarza, niezwykle popularnego w Europie.

Nie zawiodą się również czytelniczki czekające na kolejne książki takich uznanych autorek prozy kobiecej jak Dorota Gąsiorowska czy Agnieszka Krawczyk. Pierwsza z nich napisała właśnie powieść Szept syberyjskiego wiatru. Jej bohaterką jest Kalina, która zmuszona sytuacją życiową wraca do kraju i rozpoczyna pracę w fabryce porcelany swej bogatej babki. Razem z Kaliną czeka nas pełna zagadek podróż do Perersburga i na Syberię.

Szczęście na wyciągnięcie ręki Agnieszki Krawczyk to kontynuacja perypetii bohaterów sagi zatytułowanej Uśmiech losu. Jasnoróżowe piwonie w rustykalnym dzbanuszku na okładce zapowiadają pełną ciepła historię oraz… kolejną porę roku, która prócz kwiatów w czerwcowych ogrodach przyniesie ze sobą wakacje i kolejne nowości wydawnicze.


LKA